קליפים חדשים

שי צברי – מכור לאהבה

שיר חדש לשי צברי בדרך לאלבום הבא, צפו

את השיר "מכור לאהבה" כתב שי צברי בסוף שנות העשרים שלו, והניח אותו בצד. לפני כשנה הוא נפגש עם איתמר ציגלר לעבוד על שירים לאלבום החדש. איתמר ניגן מנגינה מרוקאית שהוא כתב שישר זרקה את שי לשיר על ה"מכור" ההוא. אחרי עשר דקות כבר הייתה סקיצה מוקלטת בטלפון שחיברה בין שני השירים – המכור לאהבה מצא לעצמו בית אוהב. את השיר הפיקו מוזיקלית איתמר ציגלר ותמיר מוסקט. על הקליפ המלווה אחראים רועי ריק ורננה רז, השיר הוא נדבך נוסף בדרך לאלבומו הבא של שי צברי.

כך שי עצמו על השיר עם השקתו הבוקר – "כשהייתי ילד, אמא שלי לימדה אותי שיש אנשים שהם רעבים. היא אמרה שבתימנית קוראים לזה "ג'אווע". היא לימדה אותי שהם רעבים לא לאכול, אלא למשהו עמוק שלא נותן להם מנוח – תשומת לב, הכרה או אהבה. מתישהו בסוף שנות העשרים שלי הייתי במשבר עמוק – לא היה לי בית, לא למדתי שום דבר, לא היתה לי עבודה וכל מערכת זוגית שניסיתי להיות בה לא הצליחה. אני זוכר את עצמי יושב במרפסת של ההורים שלי חרד ומתפלל לקצת שקט. בחוץ התפוצצו אוטובוסים והמוח שלי לא נתן לי מנוח. באיזה שהוא רגע לקחתי את הגיטרה והתחלתי לכתוב שירים, רובם בוסריים מאוד, אבל בכולם ניסיתי לנחם את עצמי. באחד הימים האלה, כתבתי מין אגדה כזו על בחור מהסוג של הרעבים שמכור לאהבה, שבסופה הוא מגלה שאהובתו נמצאת ממש מתחת לאף שלו. קצת פחות משנה אחרי מי שהיתה ידידה שלי הפכה להיות בת זוגי ולאחר מכן אם ילדיי".

את שי צברי ניתן לראות בהופעות הבאות הצפויות – שלישי, 15/6, החלוץ, באר שבע | חמישי, 17/6, הצוללת הצהובה, ירושלים | ראשון 20/6, בארבי, תל אביב, פ. דלתות: 20:30, הופעה: 22:00 | חמישי, 24/6, מופע טריו בתחנת רוח, קרית טבעון | חמישי, 1/7, פאבלה, מנוף | חמישי, 8/7, מופע טריו בסוזנה ביסטרו בר, אחיעם.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: