חדשות הסצנהחדשות מקומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

נחשף מתווה החזרה של משרד התרבות לעולם המופעים

מסמך "מתווה באחריות" של משרד התרבות דלף ובו מסתמן כיצד רואים את תנאי החזרה לעולם המופעים, בעולם התרבות הגיבו מיד. כל הפרטים.

במסמך שהופק היום מחדש במשרד התרבות והספורט והגיע לידי בשעות אלו נכתבו הנהלים הצפויים על מנת לקיים את החזרה לעולם התרבות והמופעים. שאלת הפתיחה היא – מי רשאי להיכנס למתחמים אלו? והתשובה עליה המגיעה מיד היא – מתחסנים, מחלימים ומי שביצע בדיקת קורונה PCR בטווח 48 שעות קודם למופע ונמצא שלילי.

בהמשך מפורט תהליך רכישת הכרטיסים. בכל אופן עם הכניסה למופע יש לעבור בדיקת חום, לעטות מסיכה בכל זמן השהיה במקום, כולל שמירה על ריחוק חברתי (2 מטר בעמידה). האולם יכיל עד 75 אחוז מהתפוסה אולם לא יותר מ- 500 אנשים. גם נושא הקפסולות ישמר באופן כזה שהכרטיסים ימכרו תוך דילוג וריווח בין קבוצות גרעיניות. נאסר על מכירת מזון ומשקאות במקום.

בעיקרון המתווה אינו שונה מהמתווה שפעל בקיץ האחרון, למעט תוספת לבעלי תעודות החיסון.

וכאן נשאלות השאלות

לשם מה התקיים קמפיין חיסונים נרחב? האם אין זה הגיוני שמחוסנים יכולים להתנהג בחופשיות מסויימת כשהם אמורים לשהות למעשה בסביבה בטוחה מבחינתם? מה ההבדל לכאורה בין מי שהתחסן ובין מי שעבר בדיקה לפני 48 שעות ונמצא שלילי ואולי נדבק מאז ועד הכניסה?

תגובה

על רקע המסמך של משרד התרבות והספורט הגיע תגובה של ועד הפעולה של תעשיית התרבות והאירועים – "המתווה שמציע משרד הבריאות לחזרת האירועים והתרבות הוא חסר הגיון!!! ובושה לתו הירוק! אנשי משרד הבריאות התחייבו לאזרחי ישראל – התחסנו וחיזרו לחיים נורמליים. למרות התחייבותם מציעים "מומחי" משרד הבריאות מתווים מסורסים, שאינם מאפשרים חזרה אמיתית לחיים נורמלים ובטוחים.

אירועים ותרבות הם תמריץ אמיתי להתחסן לכל אזרחי ישראל; אירועים ותרבות מתקיימים בשליטה ובבקרה מוחלטת תחת התו הירוק. אנחנו דורשים מתווה פשוט – כניסה לאירועים, תרבות, כנסים ותערוכות תתאפשר למי שיציג תעודת מתחסן, תעודת מחלים או בדיקה מהירה שלילית. מהרגע שאדם נכנס לאירוע, הוא נמצא במרחב בטוח. אין סיבה אמיתית להגביל ולהקשות על אירועים ותרבות!

אנו קוראים לראש הממשלה, לשר הבריאות ולשר התרבות לקיים דיון רציני עם נציגי תעשיית התרבות והאירועים ולהגיע למתווה רציני, בטוח וכלכלי. אזרחי ישראל ראויים לחזרה אמיתית לחיים ולשגרה ולא לפייק מתווים. אנו מסירים את הכפפות ויוצאים לקרב למען חיים נורמליים."

כמובן שהמתווה כבר הוביל לתגובות נגד מצד אלו המתנגדים לחיסונים, אולם זה כבר לא עניינינו, אנחנו בעד הסלוגן של שאול מזרחי ממועדון בארבי – "התחסנת נכנסת"…

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: