פס קול שבועי

רע מוכיח – עגל הזהב – אז, עכשיו

רע מוכיח הפיק גרסה עכשווית, אלטרנטיבית, לאלבומו הבכורה המיתולוגי של אהוד בנאי והפליטים, האזנה

אלבום הבכורה של אהוד בנאי והפליטים הושק בנובמבר 1987, הפליטים שנגנו אז עם אהוד הם יוסי אלפנט המנוח שגם הפיק מוזיקלית את האלבום, גיל סמטנה, נועם זייד והמתופף ז'אן ז'אק גולדברג המנוח.

בשלהי שנות השמונים היה מדובר בחידוש מוזיקלי בשדות הרוק'נרול הישראלי, הן בטקסטים והן בשילוב של רוק עם צבעים ימתיכוניים. האלבום זכה לביקורות מפרגנות ותשבחות רבות. שירים רבים מתוכו נחשבים ללהיטי ענק של אהוד בנאי המבוצעים ומושמעים עד היום ביניהם "זמנך עבר", "עיר מקלט", "עבודה שחורה" וכמובן "עגל הזהב" – הם מוגדרים כחלק מעמודי התווך של פנתיאון המוזיקה הישראלית.

רע מוכיח החליט לגשת אל האלבום הוותיק, המיתולוגי אפילו, ולצאת למסע פרשנות חדש, מבלי לגעת במלודיות המקוריות אלא רק להציב מבצעים חדשים בהפקה עדכנית. התוצאה היא מסע מוכר אך חדש אל אותה חווייה מוזיקלית מוכרת ואהובה עם נופך עכשווי. מוכיח שהינו מפיק מוזיקלי נחשב בעולם המוזיקה הישראלית יצר מארג מוזיקלי הנשען על צלילים המגיעים מעולם הסאונד האלקטרוני לצד מקטעים נושנים המלווים את שירתם של המבצעים החדשים, כל אחד ואחת לפי פרשנותו העכשווית למקור.

בגרסה העכשווית נוטלים חלק אסף אמדורסקי, אפרת בן צור, ברי סחרוף, כפיר בן ליש, ערן צור וקורין אלאל. האלבום עצמו, המוקדש לזכרם של יוסי אלפנט וז'אן ז'ק גולדברג המנוחים, הוא הסנונית הראשונה מתוך סדרת אלבומי מופת ביוזמת המפיק והמנהל האמנותי חיים שמש במסגרת סדרת "אז. עכשיו"

המלצת הבית – צאו למסע האזנה ממושך, כזה המתחיל באלבום המקורי ועובר לאחריו לאלבום החדש.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: