קליפים חדשים

אסתר רדא – הלכת לבלי שוב

מתוך פרויקט "אמנים שרים רותי בקר", אסתר רדא מגישה - הלכת לבלי שוב, צפו

במסגרת פרויקט הנצחה שנטלו על עצמם גיא מנטש ויהל דורון, אקא "גיא ויהל" הם הלחינו והפיקו את שיריה של המשוררת המנוחה רותי בקר אשר תורגמו בידי יעל זיסקינד-קלר. רותי שעלתה לישראל מארצות הברית בשנות ה -60 התאהבה בישראל בקר עמו נשאה ולזוג נולדו ארבעה ילדים, רותי, שראתה את ייעודה כמשוררת, מצאה בכתיבה דרך לבטא את אשר על ליבה, וישראל, שהעריך מאוד את כישרונה, עודד אותה לכתוב וליצור. החיבור המופלא ביניהם נקטע בטרם עת עם מותו. רותי מֵאֲנָ֛ה לְהִנָּחֵ֥ם וגעגועיה לישראל לא פסקו עד יומה האחרון. שירים רבים שכתבה כואבים את לכתו.

את השיר הראשון במסגרת הפרויקט נבחרה לבצע אסתר רדא, כך אסתר על הבחירה: "חלומה של רותי היה ששיריה יולחנו ויבוצעו. אני שמחה להיות חלק מפרויקט "אמנים שרים רותי בקר" אותו יזמו ילדיה ואשר נועד להגשים את חלומה זה. קיבלתי לידי את הספר "קנה לי גן עדן הלילה" של המשוררת רותי בקר, והשיר שהכי דיבר אליי הוא "הָלַכְתָּ לִבְלִי שׁוּב" שיר אהבה על אהוב שלא יחזור. הזדהיתי עם תחושת הגעגוע העמוק של האישה שכואבת את לכת אהובה. הלחן היפיפה של גיא ויהל מעביר בדיוק וברגישות את מה שהרגשתי כשקראתי את השיר בפעם הראשונה".

את הקליפ יצר מיודענו הבמאי ואדים מכונה אשר צילם את אסתר בביתה של רותי בקר המנוחה אשר הייתה ידועה כבעלת חוש טעם  אמנותי יוצא דופן.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: