קליפים חדשים

ים רפאלי – הכל מהתחלה

ים רפאלי מתחיל את חיי האזרחות אחר הצבא עם שיר חדש, צפו בקליפ

הבוקר בשעה 10.00 הסתיימו להן שלוש שנות שירות בצה"ל וים רפאלי יוצא לאזרחות. זו סיבה טובה כדי להשיק שיר חדש אשר ים רפאלי כתב והלחין יחד עם עידו נצר ועמית מרדכי. אמנם השיר עוסק באהבה ויחסים אולם שמו מקבל כפל משמעות הבוקר – "הכל מהתחלה ".

בשנת 2018 נחשף ים רפאלי במהלך תכנית הריאליטי המוזיקלית אקס פקטור ישראל ושובץ בנבחרת הצעירים של עברי לידר. עם סיומה של התוכנית אומץ ים בידי עברי לידר והוחתם בחברת המוזיקה ארומה ובחברת הניהול ויחסי הציבור ארבל תקשורת ויצא לדרכו המוזיקלית לא לפני שהתגייס לשירות בצה"ל כדי ליטול חלק בלהקה צבאית כזמר.

במהלך שירותו הצבאי הספיק ים רפאלי להשיק שישה שירים – שהכאב ימצא לו חברים, מילים שהייתי אומר רק לך, לא יוצאת לי מהראש, אלף כינורות, בית הספר הישן וורוד שחור – עם טליסמן, כל השירים זכו לכמויות אדירות של צפיות והאזנות ברשתות החברתיות וברדיו.

ים רפאלי, חייל משוחרר מהבוקר
ים רפאלי, חייל משוחרר מהבוקר

שירו החדש של רפאלי "הכל מהתחלה" הוא מעין דו שיח אילם וחד צדדי בין צעיר לאהובתו על רקע יחסיהם הנעים בין תשוקה לביחד ולבין אי בשלותם להכלה דו צדדית יחדיו, נושאים מהסוג שמעסיק קהל צעיר בגילו של רפאלי. את הטקסט עוטף ביט עדכני המשולב במבנים ווקלים "מרימים" ההופכים את השיר למה שקרוי כיום "מתכון ללהיט בטוח" המוביל לתחושת ריקוד מיידית כולל קריצה רבת משמעות לקהל גולשות הטיקטוק ש"יאמצו" את הריקוד המופגן בקליפ במהלך הפזמון החוזר בידי המעודדות, רפאלי מבקש להסתער במכה אחת על שוק הלהיטים עם יציאתו לאזרחות. באופן אישי אני מצפה ממנו בהמשך ליותר מכך ומעדיף אותו כזמר בלדות אפילו רומנטיות בהן קולו מקבל במה יותר רחבה.

כך ים רפאלי עם שחרורו הבוקר ובמעמד השקת השיר החדש – "הצבא הוא אחת מהמתנות החשובות שקיבלתי בחיים , במהלך השירות התפתחתי כיוצר , ככותב וכמלחין נחשפתי במאות הופעות לחיילים וחיילות בכל רחבי הארץ ורכשתי ניסיון בימתי והפקתי. היום אני משתחרר מצה"ל ואתם לא יודעים כמה דברים קיבלתי ולמדתי בדרך, הכרתי אנשים מוכשרים ברמות שקשה להאמין ואיכשהו הדברים התגלגלו והתחלתי לעבוד יחד עם עידו נצר עמית מרדכי,  ישבנו באולפן והחלטנו להתחיל שיר מאפס עלינו על כמה אקורדים שנשמעו לנו מגניב והתחלנו לכתוב שעות כל אחד זרק את ההערות והרעיונות שלו ואיכשהו הגענו לכתוב את השיר הזה כמעט שנה עברה שנה שחיכיתי בציפייה להשמיע לכולם וסופסוף זה קורהה אני הכי מתרגש בעולם אז הנה – אני שמח לשחרר דווקא ביום השחרור שלי מהצבא את הסינגל הראשון "האזרחי" שלי ומקווה שתאהבו אותו  – הכל מהתחלה" 

על הקליפ אחראית  דניאלה מרוז.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: