חדשות הסצנהחדשות מקומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה
כולל וידאו

הזמר איתי לוי במחאה כנגד הממשלה

הזמר איתי לוי הגיע היום לכנסת ישראל לישיבת השדולה להחזרת התרבות בכנסת והטיח מילים קשות בממשלת ישראל המזניחה את ענף המופעים והתרבות בכללותה.

הזמר איתי לוי הנחשב לאחד המובילים והבכירים בתחום הזמר הימתיכוני בישראל, תחום שאנשיו כמעט ולא הרימו קולות מחאה או מצוקה במהלך השנה החולפת מאז פרוץ מגיפת הקורונה כלפי ההתנהלות הכושלת של ממשלת ישראל המזניחה את תחום התרבות בכלל ותחום המופעים בפרט, הגיע היום בשעות הצהריים למשכן כנסת ישראל כאורח בטקס השקת השדולה להחזרת התרבות בכנסת בראשותם של חברי הכנסת ניצן הורוביץ, עופר שלח ואורלי פרומן ובמעמדו של שר התרבות והספורט חילי טרופר. איתי נמנה על הבודדים מקרב הזמרים הימתיכוניים שכן הרימו קול מחאה וזעקה על העוול הנעשה לעולם התרבות.

במהלך הטקס אמר הזמר איתי לוי  "אני מנהל מאבק זמן ארוך, שלחתי מכתבים ונפגשתי עם שר התרבות, אנשים חושבים שהאמנים הם אנשים עשירים, אבל זה לא פשוט להיות אמן בישראל. אנשים אומרים שתרבות היא "מותרות", אבל היא יותר מזה, הוכחה לזה היא שכשזוכים באירוויזיון, ראש הממשלה נתניהו הוא האדם הראשון להתקשר לזוכה. זה כיף לבוא בשמחות, אבל צריך לבוא גם בלוויות".

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: