סיקור הופעות
כולל וידאו

הבלוז של אפרים

אפרים שמיר במופע בלוז במועדון שבלול, היו גם מחיאות כפיים..

אחרי סערת סוף השבוע בעקבות הפוסט שהזמר והיוצר אפרים שמיר העלה לחשבונו האישי ברשת הטוויטר בה נכתב – "לחסל את הפסיכופת, את אשתו הזונה המופרעת, ואת הבן זונה הפרזיט הדוחה", אשר תוקן לאחר זמן מה ובמקום המילה "לחסל" נרשמה המילה "לגרש" ובתקשורת עלו ידיעות כי הוא התכוון לראש הממשלה נתניהו, על כך הגיב שמיר כי הוא התכוון לצ'אוצ'סקו…

המהומה החלה לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לאפרים שמיר בציוץ בחשבון הטוויטר שלו

אמש, אפרים שמיר הגיע למועדון שבלול בתל אביב על מנת לקיים הופעה כשהוא מלווה בהרכב הנגנים שכלל את גיא דגן במפוחית, עידו זלזניק בקלידים, איב גלולה בגיטרת בס ותום בוליג על התופים.

האמת, היינו סבורים כי המופע יחל במהומה כל שהיא, אולי תהיה איזו שהיא התגודדות בחוץ של מפגינים כנגד אמרות השפר של שמיר, אולי גם כמה צוותי תקשורת יגיעו כדי לתפוס את הרגע של הדילמה. אבל, כמו שדיווח תומר שיינפלד, הצלם שהגיע מטעמנו למופע כדי להביא מקצת מהמראות והצלילים, היה יבש בחוץ. האמת גם במועדון עצמו, תומר מדווח כי במועדון הייתה נוכחות די דלילה, 20 איש בערך. האמת שזו תמונת מצב די הגיונית בימים אלו מבלי לקשר זאת לאמירות אינטרנטיות כאלו ואחרות, המגיפה, הבידוד, הריחוק, החשש, בכלל, אפרים שמיר, למעט אירועי האיחוד החד פעמי האינסופי של כוורת חוזרת, נוהג בדרך כלל להופיע במופעים אינטימיים, המוקדשים כולם לבלוז.

אפרים שמיר בשבלול. צילום תומר שיינפלד
אפרים שמיר בשבלול. צילום תומר שיינפלד

אמש, בבדיחות הדעת התיחס אפרים למיעוט הקהל באמירה הבאה – "אתם לוקחים בחשבון שהרוב לא הגיע הערב אז אתם צריכים לעשות פיצוי על זה שהם לא פה אז תוסיפו כל אחד 4 מחיאות כף "

אפרים שמיר בשבלול. צילום תומר שיינפלד
אפרים שמיר בשבלול. צילום תומר שיינפלד

על המופע אפרים אומר – "אחרי שבניתי את עצמי כזמר ישראלי, בא לי לנגן דברים שמהם הושפעתי בילדותי. אז עשיתי מחקר על הבלוז ובחרתי את השירים שמהווים אבני דרך בז'אנר. השירים מתאפיינים בפשטותם ובחן רב, זהו סוג של טיול מודרך בעולם הבלוז".

כאמור תומר מביא את המראות והצלילים.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

תומר שיינפלד

תומר שיינפלד יליד 1966 נולד עם נכות שמחייבת אותו להשתמש בכסא גלגלים אוהב מוזיקה מאז ילדות ,הולך להופעות עוד מנעוריו כאשר היה צריך "לסחוב" את אבא שלו להופעות כי לא היה עצמאי, חיידק הצילום נדבק בו ב- 15 השנים האחרונות ומאז הוא משלב את שני הדברים שהוא אוהב לעשות - צילום והאזנה למוזיקה - הופעות חיות במיוחד, מצלם עבור הבלוג של יובל אראל מעל שנה. או כמו שתומר אומר כדאי להרגיש חי צריך איזה 2,3 הופעות בשבוע . הכינוי של תומר הוא The Rolling Photographer

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: