חדשות הסצנהחדשות רוק

משינה יוצאת לדרך עצמאית

אחרי 40 שנה להקת משינה ושוקי וייס נפרדים

הכל החל בשנת 1983, כאשר יובל בנאי ושלומי ברכה החלו את  דרכם בשדות המוזיקה, שנתיים לאחר מכן הם משיקים את אלבום הבכורה של משינה הנושא את שם הלהקה וכולל עשרה שירים שהפכו לנכסי צאן ברזל ברוק הישראלי. הלהקה מנוהלת על ידי סוכן האמנים בועז בן ציון. כמה שנים  מאוחר יותר והלהקה עוברת להתנהל במשרדו של האמרגן שוקי וייס, אולם בשנת 1995  הלהקה מפסיקה את פעילותה  בעקבות האסון בפסטיבל ערד.

למעשה החיבור היה סוג של און ואוף, כאשר רק בשנת 2003 חזרו חברי הלהקה, אחדו את ההרכב שוב ומאז הם בעצם במירוץ הופעות ללא הפוגה, כובשים שיאי הערצה ואהדה לא פחותים מאלו שהיו בשנות השמונים.

שוקי וייס באצטדיון רמת גן צילום יובל אראל
שוקי וייס באצטדיון רמת גן צילום יובל אראל

אמרתם משינה, אמרתם שוקי וייס, ממש כמו שאמרתם פורטיס ובאותה נשימה המשכתם לומר את שמו של שוקי, שני האמנים הישראלים שהיו הנכס העיקרי במשרדו לצד ההפקות השונות ביבוא אמנים מחו"ל לישראל.

משרדו של שוקי וייס ליווה את חברי ההרכב גם בניסיונות לצאת לדרכים עצמאיות, יובל, שלומי והחברים בכלל קיבלו את הליווי מהמשרד בהופעות היחיד שלהם, אתמול הודיעו במשותף, שוקי וייס ולהקת משינה על פרידה.

וזו לשון ההודעה שנמסרה באמצעות יחסי הציבור: "לאחר 40 שנים של עבודה משותפת, עם הפסקות קצרות, הסכימו משינה והמפיק שוקי וייס על פרידה. הצדדים נוצרים עימם את ההנאה, החוויות, הזיכרונות וההישגים שעשו יחד, ומאחלים זה לזה הצלחה ב – 40 השנים הבאות"

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: