חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה

הפסנתרן המהיר בעולם פיטר בֶּנְצֶה חוזר לישראל

פיטר בֶּנְצֶה, הפסנתרן הכי מהיר בעולם חוזר להופיע במשכן לאמנויות הבמה בפברואר 2020, כל הפרטים.

הפסנתרן, המלחין והמפיק המוזיקלי יליד הונגריה, פיטר בֶּנְצֶה – Peter Bence, יופיע בתאריך 26 בפברואר 2020 במשכן לאמנויות הבמה – בית האופרה בתל אביב. מכירת הכרטיסים החלה באתר לאן או בטלפון 8780*, המחירים החל מ- 199 ש"ח. זהו ביקורו השני בישראל לאחר שהופיע כאמן אורח במסגרת פסטיבל הפסנתר בתל אביב לפני שנתיים וקיים מופע הן בתאטרון גשר והן במועדון זאפה בתל אביב. צפו בתיעוד מהחזרה בתאטרון גשר:

פיטר בֶּנְצֶה החל לנגן בפסנתר כבר בגיל  3 ולהלחין בגיל 7. כילד צעיר מאור הוא כבר זכה בתחרויות בינלאומיות. הוא התקבל לאוניברסיטת פרנץ ליסט למוזיקה בדברצן בעודו בבית הספר היסודי ובשנת 2010 החל בלימודים במכללת ברקלי למוזיקה ורכש תואר שני בהלחנה לסרטים ולימודי סאונד ועיצוב. בתאריך 14 בינואר 2012 פיטר בֶּנְצֶה שבר את השיא העולמי בו הוא עדיין מחזיק של מספר הלחיצות על קלידי הפסנתר בפרק זמן נתון, והצליח להגיע ל- 765 לחיצות תוך 60 שניות.

כך פיטר בֶּנְצֶה סיפר לאחר שבירת השיא – “…הרעיון נולד במוחי לפני שנתיים כשנכנסתי לחנות ספרים, ומצאתי בה דיסק של פסנתרן הונגרי, ונרשם על העטיפה שלו שהוא הפסנתרן המהיר בעולם. בדקתי באינטרנט וגיליתי שהוא הצליח לבצע כמעט 500 לחיצות קליד בדקה אחת וחשבתי לעצמי – זה לא כל כך הרבה. אני יכול לשבור את השיא!…”

לצד חומרים מקוריים שפיטר  הלחין הוא מתמחה בגרסאות מחווה עם אינטרפרטציה אישית משלו על הפסנתר ללהיטים מפורסמים.

הנה כמה דוגמאות ליכולתו המדהימה של פיטר בֶּנְצֶה על הפסנתר

.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: