כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות הסצנה

פסטיבל הג׳אז הבינלאומי החמישי בירושלים יוצא לדרך

זו השנה החמישית לקיומו של פסטיבל הג'אז הבינלאומי בירושלים, 4 עד 6 בדצמבר 2019. גם הפעם יזכה הציבור שורת מופעים בינלאומיים לצד מופעים מקומיים משובחים, כל הפרטים.

בשנתו החמישית של פסטיבל הג'אז הבינלאומי בירושלים, מוזמן קהל חובבי הג'אז לשוטט ברחבי מוזיאון ישראל בירושלים בין הגלריות ולהיחשף למגוון רחב של הפקות מקור, הופעות בכורה, שיתופי פעולה מוזיקליים חד פעמיים, פריצות מפתיעות, אימפרוביזציות, סדנאות אמן, ג'אמים ליליים ועוד.

בין האמנים המשתתפים השנה: בקה סטיבנס (ארה"ב), סווטו קינץ׳ (אנגליה), טילון (איי ראוניון), בוסהלן ביג בנד עם אבישי כהן (שוודיה), ג'יי די בק ודומי דוגל (ארה"ב), אבּל סלואוקו (דרום אפריקה), שי בן צור, יובל כהן, חמישיית לי שיאוצ'ואן (סין), מאיה בלזיצמן, נועם וזאנה, אבטה בריהון, שלוש, אורי קפלן, גיא בן הינום, ועוד…

הפסטיבל הינו פרויקט דגל בינלאומי של פסטיבל ישראל, פרי שיתוף פעולה עם הצוללת הצהובה ומוזיאון ישראל בניהולו האמנותי של החצוצרן הבינלאומי אבישי כהן ובתמיכת הקרן לירושלים.

כך אומר איל שר מנכ"ל הפסטיבל: ״פסטיבל הג'אז 2019 ממשיך לשוטט בסקרנות במחוזות רחוקים ובלתי מוכרים, לחקור מגמות חדשות ולהתענג משילובים חד פעמיים, הופעות מקור מיוחדות ופריצות אלתור מפתיעות. אנחנו נרגשים לקראת המפגש המחודש עם מגוון הקולות והצלילים של מיטב היוצרים העכשוויים מרחבי העולם ומישראל בגלריות המרהיבות של מוזיאון ישראל.״

גם אבישי כהן, המנהל האמנותי מכריז: ״השנה אנחנו מפתחים ומרחיבים עוד יותר את הגיוון הסגנוני שאפיין את הפסטיבל בשנים הקודמות , וממשיכים לחקור ולדחוף את הדפנות, להפתיע, ולאתגר את עצמנו ואת הקהל. זו שנתו החמישית של הפסטיבל, וזה מרגש ליצור כל שנה מחדש חוויה חד פעמית, שהיא מכלול שלם שעולה על סך חלקיו. השילוב של הפסטיבל בתוך מוזיאון ישראל בהחלט הופך אותו לאחד ויחיד , פסטיבל המיועד לכל אוהבי מוסיקה ותרבות."

ועכשיו לענייני מנהלה

הפסטיבל יתקיים בימים רביעי וחמישי בערב ובשישי  בצהריים- 4-6.12.19. פתיחת השערים – מדי ערב בשעה 18:30 ובשישי החל מהשעה 11:00 בבוקר. המקומות אינם מסומנים.

גם השנה שם הפסטיבל דגש על מחירי כרטיסים אטרקטיביים במיוחד, המאפשרים בכרטיס אחד לקבל את החוויה המלאה של הפסטיבל בגלריות המוזיאון ובמופעי האודיטוריום:

טריו תג חופשי-חופשי לכל הפסטיבל – 450 ₪ | דואו תג חופשי-דו-יומי  – 350 ₪ | סולו תג חופשי-יומי לכל המופעים  185 ₪ | סולו מוזל תג חופשי-יומי בהנחה לאזרח ותיק, מנויי מוזיאון* 155 ₪ | סולו סטודנט בתמיכת הקרן לירושלים – תג חופשי-יומי לכל המופעים לסטודנטים* 120 ₪ | סולו ילדים תג חופשי-יומי לכל המופעים לכל המופעים, לילדים בגילאי 5-12  – 60 ₪

למידע ולרכישת כרטיסים:  www.jerusalemjazzfestival.org.il

ניתן לרכוש כרטיסים במחיר מלא בלבד בימי הפסטיבל בקופות מיוחדות באולם הכניסה למוזיאון ישראל.

מידע נוסף בטלפון  02-5631544  בימים א–ה בשעות 16:00-10:00. הפסטיבל יתקיים במוזיאון ישראל, שדרות רופין, הקריה, ירושלים.

טעימות מוזיקליות מהאורחים מחו"ל

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d