סיקור הופעות

מכונת הגרוב מכה שנית

טראנטה גרוב מאשין הגיעו למועדון בארבי בתל אביב וארחו חברים, שי שיר וטלי ספיר בילו אמש במופע וחזרו עם החוויות, המראות והמנגינות.

הקרחנה של טרנטה גרוב מאשין בבארבי. צילום שי שיר וטלי ספיר
הקרחנה של טרנטה גרוב מאשין בבארבי. צילום שי שיר וטלי ספיר

רק חצי שנה עברה מאז הסיקור הקודם להרכב הגלובל ביט המצויין טראנטה גרוב מאשין, אז ב"אקבר" הקטן והצפוף בשוק הפשפשים, אותו גדשו מבפנים ומבחוץ, והנה יצא אלבום בכורה והבארבי התפוצץ לכבודו מופע השקה רב אורחים. אנחנו התאהבנו בהם ממבט ראשון והם, בתמורה, מוכיחים לנו שלא טעינו. כבר לפני תחילת המופע, DJ Asi-C מרים את הקהל עם סט מלא גרוב משמח שכלל את הבלקן ביט בוקס, ריף כהן ועוד שמחות. רק לפני מספר ימים הם עוד ערכו חזרות לקראת המופע.

הבארבי מלא עד אפס מקום, הם עולים עם האינטרו שלהם שמתחיל בפיוט וממשיך בשיר ערבי שזוכה תדיר לחידושים Sary Sar El Layl בביצוע המרשים של דביר כהן עראקי, סולן הלהקה בעל הנוכחות, הנשמה והריאות האינסופיות. הקהל מוחא כפיו בקצב, יחד עם הלהקה, ומהווה כלי נגינה נוסף לכלים הרבים שכבר קיימים על הבמה: גיטרה – אור גרפונקל, סקסופון – ליאור גרייבסקי, כלי הקשה כלים אתנים, דיג'ירידו ונשיפה על כל אלה רועי עבאדי, קלידים – עומר קינן והשניים, שהם הלב הפועם של ההרכב ירון רוזנברג על התופים ו- MC יניב אלקיים (יניבי) על השירה, התכנותים, הביט והנשמה. מגיע גם קרדיט לואדים אלקסניצר על הסאונד המשובח.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

זה לא לקח הרבה זמן וכבר בשיר השלישי "Layla" הקהל הרב בבארבי כבר עמוק במסיבה. ואז הדיג'ירידו נכנס לעניין ובשלב הזה הבמה כבר עלתה בלהבות. התנועה היא כל הזמן סובבת עולם. מתימן אל הג'אז, חזרה לאפריקה עם תחנות בדרום אמריקה. לא משנה מה היעד, בטוח יהיה שם שמח. עכשיו נניח רגע את המוזיקה בצד. נדמה שגם אם הייתי צופה במופע על "השתק", עדיין הייתי רוקדת מול המרקע כי רק מלצפות בהם הגוף מזיז את עצמו.

האורחים הראשונים Elevata E and Meshmomey צמד הראפרים שעושים היפ הופ מדימונה, הרימו את הקהל בפעם הראשונה עם נאמבר שלהם ובפעם השניה עם Informer בעיבוד הדאבי של הטראנטה גרוב מאשין.

האורחים הבאים הם עוד הרכב שהדליק אותנו "מלאבי טרופיקל" או כמו שהם אמרו פעם "מלאבי כמו מלאבי וטרופיקל כמו טרופיקל" הרכב ישראלי שעושה מוזיקה דרום אמריקאית בעברית, אנגלית ספרדית. קצת קליפסו, קצת קומביה וקצת מידל איסט, וכשקרנבל וקרנבל נפגשים, הבמה הופכת להר געש פעיל ומבעבע!

הקשר בין הלהקה והקהל הוא סימביוטי לחלוטין. ב- Make Hafla not war הם מורידים את הקהל אל הקצפה ומעלים אותו באוויר באחת. ב"סוקה" גורמים לקהל לחבק זה את זה, גם אם לא מכירים אחד את השני ולקפץ ברחבי הבארבי, והקהל? משתף פעולה באופן מוחלט ומתמסר למסיבה. על הבמה הם מודים שלמעשה לא הקהל בא לראות אותם אלא הם באו לראות את הקהל.

להדרן עולה ירון לסולו ממכר על תוף אחד. התוף היחיד הפך לסולו תופים שאי אפשר לשבוע ממנו אליו הצטרף הדיג' ואז כל הלהקה לקטע אינסטרומנטלי נדיר.

אנחנו רואים הרבה מאוד הופעות, אך מזמן לא ראינו את הבארבי ככה באוויר כמו שאמש הטארנטה גרוב מאשין הרימו אותו. מאוד משמח אותי שמאחורי הכישרון עומדת גם אמביציה וכאריזמה שמניעה את הגלגל. אתמול האקבר הקטן ביפו, היום הבארבי, מחר קיסריה והשמיים הם לא הגבול בשבילם.

פליי ליסט קטעי וידאו מהמופע

טלי ספיר ושי שיר

שי שיר וטלי ספיר: הוא: איש חינוך בכל רמ"ח אבריו, שהמוזיקה מהווה מרכיב מרכזי בחייו. היא: ביום מנהלת רישוי במשרד אדריכלים ובשאר הזמן תופרת, יוצרת וכותבת. ביחד: הם ההורים של אלה ורותם ויחד איתן חיים ונושמים הופעות ומוזיקה.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: