כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

כמה לא נורמלי

תומר יוסף יוצא במופע חדש בדרך לאלבום סולו נוסף, ליל שישי, 26.07.2019, מועדון בארבי בתל אביב, טלי ספיר ושי שיר חוו את המופע.

תומר יוסף בבארבי, כמה נורמלי. צילום טלי ספיר
תומר יוסף בבארבי, כמה נורמלי. צילום טלי ספיר

יותר מידי זמן עבר מאז אלבום הסולו האחרון של תומר יוסף. אבל כנראה שזה הזמן שהיה נדרש בשביל להיפגש עם יצירת המופת החדשה שלו, כך מסתמן, מבין שלושה השירים החדשים ששמענו אמש בבארבי במופע חדש לקראת צאת אלבום הסולו הרביעי במספר. בשנים האחרונות תומר לוקח חלק בהמון הפקות ושיתופי פעולה מובילים בארץ ובעולם, בראשם הבלקן ביט בוקס הבינלאומיים, החצר האחורית, מפיק את A-WA , מאיה איזקוביץ' ועוד. עכשיו חוזר לעשות לביתו.

הבארבי עמוס, הבמה מרשימה הוידאו ארט המרשים והצבעוני שצבע את הבמה בצבעוניות רבה, מוכן. יחד עם אלבום חדש, תומר התחדש גם בלהקה חדשה, שכללה את יוגב גלוסמן על הגיטרה, יובל פלג על החצוצרה, דן מאיו על התופים, יאיר סלוצקי בטרומבון, עמרי עמדו גיטרה, יעל זלינגר על קלידים והביט ואיתמר ציגלר אחד ומיוחד, שביניהם חברות אמיצה ושיתוף פעולה בכל ההרכבים, על הבס. תומר עולה לבמה ופותח עם "אני רוצה לזוז" ומדגים איך עושים את זה, גם הקהל רוצה לזוז והוא זז כהוגן מפני שכמו מילות השיר, תומר יודע לנגן את התדרים הנכונים שמוציאים מאיתנו רק דברים טובים. מהרגע הראשון הוא מתפוצץ על הבמה, נראה שממש התגעגע להופיע עם החומרים שלו, כי האנרגיות אתמול בבארבי היו מהגבוהות שנרשמו שם לאחרונה.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

אחרי חסך ארוך בהופעת סולו של תומר, הוא פינק את הקהל במיטב הלהיטים שלו כמו "איש קטן", "כאלו מילים", "פרח מקומי", "עברתי רק" ועוד. כשהתקרבתי לבמה לצלם בעת שניגן את השיר, שמעתי שתי בנות מאחורי אומרו "זה אלוהים בהתגלמות אנושית".  בנוסף, זכינו לטעימה משירים מהאלבום החדש. שנה וחצי, תומר מספר, הסתגר באולפן ועבד על אלבום חדש ויש אלבום! מתוכו, שמענו את  "רוץ הכי מהר" גרוב פאנק שמוקדש לילדיו, הוראות לחיים מאת אבא, שגם הוא עצמו עוד ילד שזקוק למסגרת. ו"דבש ותפוח"  קצת רגאיי קצת דאב וכמו רבים משיריו, גם הוא מוקדש לאשתו.

דרך יצירותיו, המוקדשות לנועה, אשתו, אהובתו, ניתן להבחין ביכולת ההתמדה של תומר, הבאה לידי ביטוי לא רק בקריירה המוזיקלית המפוארת שלו, אלא גם בתא המשפחתי המקסים שבנה יחד אשתו ושלושת ילדיו, שאגב לקחו חלק פעיל בהפקת הקליפ  "כמה נורמאלי" הסינגל הראשון והמצוין, ששוחרר מתוך האלבום. – נועה יוסף – עוזרת הפקה ובניו בר ועדן השחקנים הראשיים. נראה שדרך האלבום וספציפית הקליפ, פותח תומר צוהר אל חייו האישיים וההוויה המוזיקלית שלו עם משפחתו.

עוד הוא מספר על יום אחד בשנות התשעים, כשצפה ב"זהו זה" וקוטנר הציג איזה אחד עם גיטרה ופלייבק. הוא שר אז שיר שהעיף לתומר את הראש, לא מזמן שמע שוב את השיר ושוב עף לו הראש והחליט לעשו לו קאבר. וכך קיבלנו את "מיליון דולר" בגרסה מעודכנת ומעולה ותודה לרפי פרסקי. בסיום השיר עולה לבמה דמות הציפור מהקליפ "כמה נורמאלי" חמושה במזוודת כסף, אותה פותח תומר ומשליך לעבר הקהל שטרות של מאה דולר עם דמותו מודפסת עליהן.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

נראה שאת פסק הזמן שלקח עד ליצירת אלבום זה, ניצל ללמידה ולהכנה לקראת האלבום החדש. הוא לומד ומשכיל מכל החיבורים הטבעיים עם המוזיקאים הדגולים שהוא עובד לצידם במשך שנים, כמו תמיר מוסקט, יענקלה רוטבליט, בן הנדלר וקצרה היריעה. אם לשפוט על סמך הטעימה שקיבלנו, תומר תלמיד מצטיין, הן מבחינת המורכבויות המוזיקליות של השירים, המקצבים הממכרים, השפה העשירה והרהוטה והיכולת להעביר את המסר. אנחנו נשארנו רעבים.

 

שי שיר

שי שיר וטלי ספיר: הוא: איש חינוך בכל רמ"ח אבריו, שהמוזיקה מהווה מרכיב מרכזי בחייו. היא: ביום מנהלת רישוי במשרד אדריכלים ובשאר הזמן תופרת, יוצרת וכותבת. ביחד: הם ההורים של אלה ורותם ויחד איתן חיים ונושמים הופעות ומוזיקה.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d