סיקור הופעות

יוצאים למסע עם Benjamin's Brother

Benjamin's Brother בהופעת השקה חגיגית לאלבומם השני "Field Trip" עם אורחים מיוחדים – עידן רביונוביצ'י (הקולקטיב), לוריין נויימן ורותם אור (Totemo), הבארבי, תל אביב. תומר וניקה גילת יצאו למסע מוזיקלי.

Benjamin's brother צילום תומר גילת

עד לפני שני עשורים מרבית הייצוא המוזיקלי שלנו לחו"ל הסתכם בפירורים קטנים, שאריות אירוויזיון וקצת מוזיקת פופ עם נגיעות עדתיות ברורות, גם שכבר שרנו באנגלית זה בדרך כלל היה יוצא בהקשר ישראלי, אם זה במבטא הברור או בסגנון הישראלי המשלב מזרח ומערב יחד.

בשנים האחרונות המגמה השתנתה, נכון שאנחנו ממשיכים לייצא מוזיקה עדתית ישראלית והולך לנו לא רע בפסטיבלי מוזיקת העולם הגלובליים, אבל היום כבר מתחילים לחשוב חו"ל ברמת המוצר, לא לעשות את זה ישראלי אלא לעשות את זה אמריקאי, בריטי, או משהו שכבר נשמע גלובלי ולא מקומי.

בתוך כל הז'אנרים הבינלאומיים אפשר לציין את קבוצת האמריקנה, מוזיקת הפולק שעשתה עלייה גם לישראל עם הקולקטיב, ג'יין בורדו, תומר ישעיהו, לולה מארש ו- Benjamin's Brother, גם אם שרים בעברית זה עדיין נשמע חו"לי כזה, נגיעות של קאנטרי, שירי דרך, נוסטלגיה ומרחבים גדולים במסגרות פופ אלגנטיות, קליטות ומרגשות.

Benjamin's Brother נוסדה לפני כחמש שנים עם אלבום ראשון מצוין – "Like the first time", מוצר בינלאומי שירים באנגלית, פולק אמריקאי משולבים באינדי-פופ בריטי, לא מעט סינגלים מלווים וכמה קליפים מיוחדים כמו "Not Easy" ו- "I'm on a boat" שצולמו בנורבגיה (שם גם הוקלט מרבית האלבום) שתרמו לאווירה הגלובלית של הלהקה.

כעת כאמור יוצא האלבום השני- "Field Trip" הממשיך את הקו המוזיקלי של קודמו עם שירים שבקלות יכולים להפוך ללהיטים כמו השיר ההימנוני "Glory" בדואט עם יעל אייזנברג שנשמע כאילו נלקח מסרט מסע אפי.

אז מי הם Benjamin's Brother ? חמישה נמנים בהרכב, משחק מילים משם הסולן והכותב הראשי – יוסף בך, איתו בר הס – גיטרות, אלכס רוטמן – תופים, תומר פוקס – בס, וארנון זיו על הקלידים. אורי וינוקור (קולולוש) הפיק בחוכמה והרבה סטייל בינלאומי את האלבום החדש.

והנה אנחנו בבארבי, נכון שהייתי פה כבר מאות פעמים אבל הכניסה לאולם תמיד מרגשת מחדש, אותו חלל, אותן בירות ואותה נברשת ענקית שתחתיה הצטופף קהל שבא לצפות באין ספור אומנים והרכבים קטנים וגדולים. אבל מה שתמיד מרגש הוא אלמנט ההפתעה, איך אותה במה משתנה מהופעה להופעה, מארחת סגנונות מוזיקליים מגוונים ותפיסות אומנותיות שונות, לפעמים זו הזזת הבמה למרכז, לפעמים זה Catwalk, מסכי וידאו או ספוטים מיוחדים, אצל Benjamin's Brother זה היה בעשרות כדורי אורות מרושתים על הבמה, מודה, לא ראיתי דבר כזה בעבר, לא בבארבי ולא בשום מקום אחר ועל כך מגיע רספקט לתאורן ליאור מיטל.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

אבל לפני שהלהקה עולה אנחנו עם מופע פתיחה של לורין נויימן, הגענו בכוונה מוקדם יותר, לורין הוציאה לאחרונה את ה-EP הראשון שלה – Pieces (מזל דגים) ולי כבר יצא לראות אותה מחממת את תומר ישעיהו על אותה במה לפני כמה חודשים, הפעם בהרכב משולש – עמרי קרן על הגיטרה ומתן אגוזי על הלפ סטייל, חצי שעה של מוזיקת פופ חלומית וככה במפתיע רגע מיוחד, יוסף בך עולה לבמה לשיר דואט עם לורין נויימן. התרגשנו.

והנה, מגיעה השעה עשר ועל השנייה אנחנו מתחילים (הצד הפולני שבי מעריך) והמסע מתחיל עם שיר הנושא לאלבום השני – "Field Trip", קצת חושך לחימום דרמטי, גיטרה ובס משני הצדדים מבטאים נוכחות והנה לאט לאט גם רצועות האורות מתחילות לתת את הקטע שלהם, שיוסף בך מתחיל לשיר זה כבר ברור שהערב הולך להיות מוצלח, אין ספק שלבך יש קול ייחודי שמתבלט לא רק בהקלטות האולפן ונשמע מאוד כלל עולמי.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

אנחנו ממשיכים עםUp in Your Room  ואחריו הסינגל האלקטרו-פופי "One Night Stand" שכבר מסית אותנו מדרך הפולק האמריקאית ומקרב אותנו יותר לכיוון האינדי סטייל ואל Tama Impala, גם הגיטרות רוק ג'ראנג'י של בר הס הדומיננטיות יותר בהופעה מאשר בהקלטות האלבום מרחיקות אותנו מהפולק האמריקאי ומקרבות אותנו יותר אל האי הבריטי.
אחריו בסדר השירים הסינגל "Not Easy" שכמו הקליפ שלו מכניס אותנו לאווירה קרירה, לזה הוסיף נהדר ליאור מייטל תאורה כחלחלה מכושפת שהעלתה עוד יותר את כוחו של השיר.

ואנו גם עם כמה אורחים שהראשונה מבניהם – רותם אור או בשם הבמה – Totemo, ביחד הם מבצעים את Black Hole של רותם ואחריו השיר המדובר מלמעלה – "Glory" שרותם אור מחליפה את יעל אייזנברג בדואט עם יוסף בך, באמת שיר מצוין.

לורין נויימן עלתה שניה אל הבמה לבצע דואט נוסף של Benjamin's Brother – הסינגל "Story about a broken heart", אחד הבולטים מהאלבום הראשון ועם נויימן כקול שני זה גם נשמע ייחודי.

ושלישי ואחרון עידן רבינוביצ'י, מייסד Acollective ואולי גם ההרכב שהכי קרוב בסגנונו המוזיקלי לזה של Benjamin's Brother, גם כאן שני שירים, Freedom ו-Heart of wool, אחד של האח שני מהקולקטיב.

ואנחנו כבר לקראת הסוף, לא יורדים להדרן אבל עוד שני שירים לסיום, הסינגל המפורסם Like the 1st Time וכמו שפתחנו בנסיעה אנו סוגרים עם Sunset והשקיעה, לילה טוב.

קטעי וידאו מהמופע

 

תומר גילת

יליד רחובות שעבר לרמת גן , עורך מוזיקלי ו-DJ בעבר אמן, מעצב ומנהל קראיטיב בהווה. צלם מוזיקה, כתב ומנהל מגזינים דיגיטליים.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: