חדשות הסצנה

שירי, תשירי לי

התשובה העברית לאפליקציות הסטרימינג ספוטיפיי ודיזר, "שירי", פרי פיתוח מקומי של אריאל הורוביץ (הבן של נעמי שמר…) ובחסות מדינת ישראל, משרד התרבות, זמינה להורדה מיידית, כל הפרטים.

"שירי" היא אפליקציית מוסיקה ישראלית שתנגן לכם לפי טעמכם, בחינם וללא פרסומות בחסות משרד התרבות והספורט בשיתוף הספרייה הלאומית והפינג'אן הדיגיטלי. השקת אפליקציית "שירי", אפליקציית מוזיקה חינמית שמנגישה למשתמש את המוזיקה הישראלית לפי טעמו האישי.

משרד התרבות והספורט משיק את אפליקציית "שירי", אפליקציית מוזיקה חינמית שמנגישה למשתמש את המוזיקה הישראלית לפי טעמו האישי. מדינת ישראל נכנסת לשוק המוזיקה בדיגיטל במטרה לשמר ולשמור על המוזיקה הישראלית לדורותיה. האפליקציה מאפשרת תמלוגים באופן שווה ליוצרים, לחברות התקליטים ולמבצעים.

"שירי" משלבת אמנים ותיקים לצד אמנים חדשים ובכך חושפת את המשתמש למוזיקה חדשה שהוא לא מכיר. האפליקציה נותנת מענה לקושי העצום של יוצרים צעירים להגיע לקהל הרחב, ובנוסף מאפשרת לקהל צעיר להיחשף לאמנים הוותיקים. מאגר הספרייה הלאומית, באמצעות "שירי", חשוף ומונגש לכלל הציבור.

ב"שירי" אין פלייליסטים מובנים. "שירי" מנגישה את המאגר לפי טעמו האישי של המשתמש, בסיוע אלגוריתם חכם המפוקח ע"י דירקטוריון אמנים מכל הז'אנרים של המוזיקה הישראלית, בשיתוף עם אנשי תרבות ותקשורת מובילים. כמו כן, האפליקציה חינמית וללא פרסומות, וניתן לדלג בה על שירים ללא הגבלה.

בין חברי הדירקטוריון נמנים: אריאל הורוביץ (מנכ"ל ויזם), אביהו מדינה, דני רובס, יאיא כהן אהרונוב, יואב קוטנר, מיקי ורשאי, ד"ר רות קלדרון ושרה ב"ק. דירקטוריון האמנים ואנשי התרבות, אנשים החיים את השוק המקומי, מכירים את הבעיות של היוצרים בני כל הסגנונות והדורות ויפעלו לפתח את "שירי" בכיוונים שייטיבו עם היוצר והיצירה הישראלים.

כך אריאל הורוביץ מנכ"ל הפינג'אן הדיגיטלי ויזם אפליקציית" שירי" על המיזם: "בתור מורה ב" רימון" וב" מזמור" אני מכיר את הקשיים העצומים של אמנים צעירים להגיע לקהל. בתור אמן פעיל אני מכיר את הצרכים של  דור הביניים של המוזיקה הישראלית ובתור בנה של אמי, נעמי שמר, אני מכיר את המהירות בה הנוער שוכח את השירים של דור המייסדים. מתוך זה הגעתי למסקנה שהמוזיקה הישראלית צריכה אפליקציה שתנגיש אותה לקהל. יצאתי לדרך לפני שלוש וחצי שנים. הצעד הראשון היה לגייס קואליציה של אמנים, ואנשי תרבות ותקשורת מובילים ולהקים את החברה לתועלת הציבור "הפינג'אן הדיגיטלי". יחד גייסנו את השותפים, הספרייה הלאומית ואת תמיכת משרד התרבות והספורט ואנחנו גאים היום לצאת לדרך חדשה שתשים את המוזיקה הישראלית באוטו, בכיס ובלב של כולנו."

אז קדימה, עבריים, האזינו לעברית, מכאן מורידים:

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: