חדשות הסצנה

עשרים שנה אחרי – מנועים שקטים ואסף אמדורסקי

עשרים שנה חלפו מאז יצא אלבומו של אסף אמדורסקי "מנועים שקטים", בדיוק הזמן לציין זאת במופע חגיגי בהיכל התרבות של תל אביב ולהזמין לבמה את אביתר בנאי, קרני פוסטל ושלומי שבן, זה יקרה בתאריך 26 במרץ, כל הפרטים.

אמדורסקי, דצמבר 2018. צילום שילי אראל
שנת 1999, רגע לפני סופו של עשור ואפילו המאה העשרים, אסף אמדורסקי משיק את אלבומו השלישי "מנועים שקטים", אשר חיבר באופן מושלם בין רוקנ'רול הגיטרות ה"ישן" להרפתקה אלקטרונית חדשה. אמדורסקי ושותפיו לאלבום, רונן בר חורין, יובל אורי, מושיק קופ ואוהד קוסקי, נודדים בין אולפנים בתל אביב, מחפשים את המינון הנכון לשילוב בין הצליל והטקסטים. במהלך ההקלטות מגייס אמדורסקי את המוזיקאים אביתר בנאי, קרני פוסטל, אבישי כהן החצוצרן, חיים לרוז, רונן סאבו,  יהלי סובול, סיון שביט, אפרת בן צור, שושן,זיו מטושקה ואחרים, בניסיון להרחיב את גבולות היצירה.
האלבום מגיש בין דפנותיו להיטים נצחיים כ "15 דקות", "רוך וקושי", "חלום כהה", "במערבולת", "כוכב" וקוטף את התואר "אלבום זהב" בימים שהייתה לכך משמעות מוחשית של עשרות אלפי רכישות ממשיות ולא תרגום האזנות דיגיטליות ברשתות.

כאמור אסף אמדורסקי יבצע את האלבום במלואו לצד שיריו האהובים ויארח שותפים ותיקים לדרך אביתר בנאי, שלומי שבן וקרני פוסטל, הכל יתרחש בתאריך 26 במרץ 2019 בהיכל התרבות של תל אביב, כאן יש לינק לאיוונט וכאן יש לינק לכרטיסים.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: