סיקור הופעות

לחגוג יום הולדת

תחנת הרדיו האלטרנטיבית "הקצה" חוגגת יום הולדת שישי במסיבה עמוסה בהופעות במועדון בארבי, ערב שבועות, 19.05.2018, יובל אראל נכח תיעד ומדווח.

רמי ולירון, תלויים על הצלב. צילום: יובל אראל

אני עוקב מקרוב אחר התפתחותה של תחנת הרדיו "הקצה" הפועלת בחסות מכללת BPM אותה הקימו צמד השדרנים אייל "קוואמי" פרידמן ונדב רביד לאחר שתכנית רדיו באותו שם שניהלו במסגרת תחנת הרדיו הצבאית הורדה מלוח השידורים, השניים הרימו את הכפפה והקימו תחנת רדיו עצמאית לחלוטין חפה מכל שיקול מסחרי או כלכלי שהפעלתה נעשתה בהתנדבות מלאה מצד כל המעורבים בהפעלתה.

עם חלוף הזמן ומינויו של רביד למנהל בתחנה הצבאית נותר "קוואמי" כאיש העומד מאחורי פעילות התחנה המלווה עשרות פרוייקטים מוסיקלים מקומיים ובמיוחד אלטרנטיבים המגיעים להופעות בארץ.

מידי שנה מתקיימת מסיבה מוסיקלית גדולה לחגוג את קיומה של התחנה בהשתתפות קהל מאזינים רב שחלקו הגדול מן הסתם הנו הדור הצעיר בסצנה העצמאית.

אמש כאמור נחגגה המסיבה בפעם השישית, מועדון בארבי, בחירותיו של אייל "קוואמי" פרידמן לערב התמקדו כמעט רובן במתן במה לאמני היפ הופ וראפרים צעירים ומאוד מאוד טובים שהוכיחו כי הסצנה הזו עדיין בועטת למרות כל הפופ הממלא את חלל מקורות ההאזנה למיניהם כיום.

עזבתי את שולחן הגבינות והיין כדי להגיע יחד עם מנחה הערב לאון "נפולאון"פלדמן ולנסות לתפוס הזדמנות שחשבתי עליה לאחר שפורסמו שמות המופיעים בליין אפ ובמיוחד לאחר ביצוע המחווה של המוזיקאי,, הזמר והיוצר לירון עמרם לשירו של רמי פורטיס, אחד מעמודי הרוק והפאנק הישראלי לדורותיו "תלוי על הצלב". לאורכו של הערב קיבלתי מסרים המכחישים את הרעיון כי לירון ורמי יבצעו יחדיו את השיר על הבמה, אולם המציאות עולה על כל דמיון מחשבה ותקווה, כי בשעות הקטנות של הלילה, לקראת השעה שלוש, כאשר רמי פורטיס עמד לסיים את חלקו במופע, הוא קרא ללירון עמרם להצטרף אליו. זה כל הסיפור מבחינתי, מה שהיה לאחר מכן כבר נעלם מבינתי, מזל טוב לתחנת הרדיו ותודה על ההזדמנות. המראות והקולות לפניכם. (לא היה קל, הרצפה רעדה קמעה…)

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהחגיגה

וידאו

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: