פס קול שבועי

לנשוף אקלקטיות בקדירת פירות ים

אמיר גבירצמן אשף כלי הנשיפה משחרר אלבום חדש " Babel Gumbo" העשיר בנשיפות ושאיפות, ומוגדר כפרק שני אחרי האלבום הראשון " Inhale-Exhale". האלבום החדש מהווה מעין יומן מסע עולמי במהלכו מלקט אמיר השפעות וחוויות ממקומות שונים על פני הגלובוס, אקלקטיות לשמה, את כל אלו הוא זורק אל תוך קדירת הבישול של ה"גמבו" תבשיל פירות ים שמקורו בהווי החיים של תושבי האיים הקריביים, במיוחד אלו שהובאו לשם כעבדים לפני מאות בשנים בידי כובשים לטינים או חוורי פנים אחרים.

אמיר גבירצמן, נשיפות ומנגינות. צילום: יובל אראל

אמיר הוא אמן ומוסיקאי ורסטילי, מהוקצע, משופשף, מיומן ומלוטש מאין כמותו, שורת כלי הנשיפה האדירה שבה הוא עושה שימוש יכולה להוות חנות כלי נגינה בפני עצמה, מגוון של סקסופונים, חצוצרות, אבובים, חלילים, כלי נשיפה אקזוטים ואפילו שופר מקרן מעוקלת וארוכה, אמיר יוצר ומגיש קונצרט שלם באמצעות שימוש בטכנולוגיית הלופר בסמפלרים שלרגליו תוך שהוא זורם מסגנון אחד למשנהו ומציג תעודת הכרות של מאסטר מוסיקלי.

התשלובת הזו שלוקחת את ההשפעות ורוקחת באמצעות מגוון רב שלי כלי נשיפה יוצרת בסופו של התהליך תבשיל גלובלי של נעימות אינסטרומנטליות טעונות בהשפעות של זרמים וסגנונות.

המלצה שלי, אתם חייבים לעצמכם קודם כל לראות את האיש הזה בהופעה, לחוות את הנגינה בשלל הכלים, יש רגעים שהוא אף נושף ושואף בכמה מהם בו זמנית, ואחר כך, כשתספגו את המוזיקה וחווית המופע, הניחו יד על האלבום עצמו.

הי, אמיר יחגוג את השקת האלבום במופע שיתקיים בתאריך 15 במרץ, החודש, השבוע, יום רביעי, בתאטרון ענבל בנווה צדק. כאן כרטיסים.

והנה כמה מהחומרים שבאלבום

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: