קליפים חדשים

רון צבי – אוגנדה

בהשמעת בכורה לקוראי הבלוג מוגש קליפ לשיר הראשון שהוקלט מתוך אלבום הבכורה של רון צבי, יוצר, מבצע, כותב ומלחין, העומד לצאת בקרוב לאחר קמפיין גיוס הון מההמון שהסתיים בהצלחה.

אין לנו מקום אחר, זו היא התחושה שכולנו מרגישים כאן, שחוץ מהארץ הזו, אין לנו כלום. כן, יש פנטזיות על ברלין, הודו או אמריקה, ויש את הפנטזיה ההיא על ישראל של פעם, ישראל שנעלמת כל יום, עוד קצת. השיר "אוגנדה", הנו בעצם שיר אהבה לארץ ולאנשיה.

מבחינתו של רון צבי, את ישראל "האמיתית", הוא פוגש בשוק הכרמל. השוק לא משקר, כל היופי וכל הכיעור במלוא הדרם. אז שנייה לפני שהורסים את שוק הכרמל והופכים אותו לעוד מתחם מזון שומם לעשירים, ושניה לפני שהכל משופץ ומיופייף, יצא רון צבי לצלם את שיר האהבה שלו לארץ הזו, דווקא שם.

רון צבי מספר כי בשבילו, כל אחד מהשירים הוא מתנה שקיבל בזמנים קשים, כדי לעזור לו להתמודד. השירים נתנו לו הרבה כוח ונוחות. הוא תמיד חש שיש לו משהו לחלוק עם העולם וכעת השירים הם האמצעי והדרך.

השיר הוקלט בברוקלין ניו יורק והופק באולפן בראש פינה. את הקליפ צילם ערן נבו, ערך שחר קאופמן.

תקשיבו, צפו.

כמה מילים של רון צבי בדרך למימון האלבום, חשיפה.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: