חדשות הסצנה

המופע של הראפר פיוצ'ר בוטל

המופע המתוכנן של הראפר אשר היה אמור להתקיים בתאריך 25 לאוקטובר במתחם גני התערוכה בתל אביב התבטל, מדובר בהחלטה על רקע פוליטי,  בעקבות הפעלת לחצים מטעם גורמי תנועת ה-BDS.

כזכור, המופע המתוכנן הופק בידי חברת נרנג'ה שהביאה ארצה אמני אינדי ואלטרנטיב מהשורה הראשונה דוגמת רדיוהד, טיים אימפלה ועוד.

על הביטול, האכזבה והתקווה לעתיד ערן אריאלי מנהל נרנג'ה: "ובנימה אישית – חיפשנו עולמות חדשים לגלות, קהל חדש להכיר ומוזיקה חדשה לשמוע. ידענו שיש כאן קהילת היפ-הופ וטראפ מגובשת וענקית, למודת אכזבות, שמגיע לה להנות מהסטנדרטים והרמה הגבוהה שאנחנו יודעים לתת. האתגר משך אותנו, עם הניסיון והמעמד שצברנו בשנים האחרונות ראינו כמטרה ראשונה להצליח לבסס פה מחדש את האמון של הסצנה המקומית, ולעשות את זה כמו שצריך.    
גילינו שלא יכולנו להיות יותר צודקים, גילינו התלהבות מטורפת. בחודש וחצי בלבד נמכרו מעבר ל-6000 כרטיסים (!) – מעבר לכל צפייה שהייתה לנו, מה שאפשר לנו להרחיב את ההופעה ככל האפשר, ולהפוך אותה לחסרת תקדים במונחים של הטראפ המקומי. רצינו אירוע ניצחון שידברו עליו שנים קדימה.

לצערנו, נודע לנו ב48 שעות האחרונות שפיוצ׳ר מעוניין לבטל. אין לנו סיבה חד משמעית, יתכן מסיבות אישיות, יתכן מסיבות לוגיסטיות, כנראה מלחץ חברתי – פוליטי. אנחנו באמת שלא יודעים. מהרגע שנודע לנו, עשינו את כל המאמצים כדי לנסות להגיע אליו ולשכנע אותו – להמחיש לו שיש פה אלפי אנשים שרק מחכים לו, ניסינו להסביר מה עוד אכזבה בסדר גודל כזה יכולה לעשות לקהל המקומי. אך נכון לכתיבת שורות אלה עדיין לא קיבלנו שום תגובה רשמית או הסבר ראוי לשיברון הלב הזה.

אנחנו יוצאים מהסיפור הזה עם רגשות מעורבים- מצד אחד ההופעה שעבדנו עליה כל-כך קשה (מי שהיה איתנו בתקופה האחרונה יוכל להעיד על הטירוף) בוטלה, הרבה מאוד זמן, אנרגיות (וכסף) שכבר לא יחזרו. ומהצד שני – יצא לנו להכיר כמות מדהימה של אנשים חדשים, קהילה חזקה מאוד, מגובשת ורב גונית שחד-משמעית מגיע להם להנות מהופעות משובחות, ואין ספק שנעשה הכל כדי לספק את זה כמו שצריך בעתיד המאוד קרוב.

למרות הכל- אנחנו שמחים שניסינו ומבטיחים שלא נפסיק לחלום, מקווים שגם אתם לא.

אוהבים,
נרנג׳ה."

רוכשי הכרטיסים יקבלו את כספם בחזרה בתוך עשרה ימי עבודה.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: