סיקור הופעות

הנסיך הפרסי והאורחים בזמן

מופע השקת האלבום "רדיו ג'ונאם" לראפר אייל "שקל" דוידי, רביעי, 01.02.2017 מועדון בסקולה תל אביב, אורחים – טונה, נצ'י נצ', פלד, כהן@מושון, קפה שחור חזק, פיוצ'ר גאנג, לוקץ', זיקיי, סוויסה, אביגיל קובארי, סימה נון ועוד רבים. כתבנו טל קמפליס חווה את המופע ומדווח.

רדיו ג'ונאם באוויר - לגלוש בשקל. צילום: ארתור לנדא
רדיו ג'ונאם באוויר – לגלוש בשקל. צילום: ארתור לנדא

על וואחדל סימפטי – שקל מופע השקה לאלבום ״רדיו ג׳ונאם״ בבסקולה, וואי וואי מה שקרה על הבמה ואצלי בגוף, אי אפשר להבין את זה בכלל, עוד דקה תבינו גם למה, אבל לפני זה….

ממש כמה לפני ש״רדיו ג׳ונאם״ יצא לאוויר העולם, הכרתי בן אדם, אמן, מאוד מאוד מיוחד, ״שקל הנסיך הפרסי״, אתם לא מתארים לעצמכם כמה לב יש בבן אדם אחד, ואחרי כמה ימים שיצא האלבום והוכרז התאריך להשקה, היה לי ברור שאני עושה כל מה שאני יכול ומפעיל את כל הקשרים והכלים שיש לי בשביל ההשקה הזו, ידעתי מראש שעומד לקרות שם משהו מיוחד…

והימים עברו ועברו והופ הגיע היום של ההשקה, עד אז יצאו שני קליפים מתוך האלבום, והבשורה על הההשקה לא הפסיקה לזרום, מגיע לבסקולה ונעמד שורה ראשונה על הבס, עכשיו לידי היו מלא תיכוניסטים..

מי שלא יודע, תיכוניסטים הכי קל להדליק, לא הייתי צריך להגיד להם יותר משתי מילים בכדי שהם יצעקו מהקהל ״ש-ק-ל על הביט, הנסיך הפרסי עם הסטייל האגדי״ ברמה כזו ששקל יצא למרפסת להגיד כמה הוא אוהב אותם.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

כל הזמן של לפני תחילת המופע, היה מלווה בכל מיני ביטים ישנים של הפרסי, וכניסה של אמנים נוספים כמו ״הברנש״, ״שוחט״ וסולג׳יי.

ההופעה מתחילה בכך ששקל תופס את העמדה ונותן ביט מפנק ל״כהן את מושון״ ו״סוויסה״, לאחר מכן כהן נשאר והם ביצעו את השיר ״לשנות את דרכי״ מתוך האלבום החדש… פה הקהל התחיל להיכנס לעניינים, אבל לא בטירוף, הם מחכים למשהו….

כהן יורד, ואז מגיע הפתעה, ״קפה שחור חזק״ הופיעו משום מקום על ביט ששקל שלח להם ערב לפני המופע, השניים האלה שדים אמיתיים שנתנו לכולנו בראש והראו לנו צד אחר שלהם בשיר החדש שלהם עם שקל שייצא בקרוב… זה הגביר את הקהל קצת.. אבל הוא שומר כוחות…. ואז הוא עולה, נצ׳י נצ׳, אין מילים שיתארו את האהבה הענקית שיש בין השניים האלה, שביחד עוד מימי להקת פרודוקס ומאז לא מפסיקים לעבוד ביחד, שקל אחראי על הפקת כל האלבום של נצ׳י נצ׳, ובכללי אפשר לראות את זה על הבמה שהם ה״דלק״ אחד של השני.

ונצ׳י כמו נצ׳י, שהוא עולה הקהל שואג

עכשיו הסדר הוא כזה: נצ׳י מדליק את הקהל, הקהל מחרמן את שקל, ושקל שורף את הבמה!, ופתאום עולה לו ״טונה״, שקל וטונה זה גם סיפור ישן עוד מהתקופה שקראו ל״טונה״ Et-ke, איי שם בתקופת ״בור ועם הארץ״, לטונה יש דרך ייחודית, הוא לא ״בועט״ כמו כולם וזה עובד על הקהל כמו שצריך עד למצב שהקהל לא מפסיק לצרוח את המילים. לאחר מכן ״טונה מן ג׳ונס״ חזר לבמה לבצע את הלהיט שלו ״רוק 30״ ביחד עם שקל… אז מה, נגמר? לא…..

עכשיו רק החלק השני מתחיל, מופע להקה חשמלי עם כל שירי האלבום, תביני כמה מטורף הוא צריך להיות בשביל להתאים את הביטים שלו על כלים חשמליים, אחת התגליות הגדולות של ״רדיו ג׳ונאם״ ושל המופע, זו הראפרית סימה נון, תקשיבו הקהל מאוהב בה, שקל גילה במופע שהדרך שלו ושל סימה עוד ארוכה והאלבום בדרך.

לאחר מכן ממשיכים להעלות בזה אחר זה אומנים שמתארחים באלבום כמו זי-קיי, נצ׳י נצ׳ ואביגיל קובארי (סולנית להקת ״קובארי״)… ואז שקל יורד… ועולים Future  .Gang

תוך חצי דקה כל הבמה התמלאה במלא אומנים ורקדנים שעשו חגיגת היפ-הופ מטורפת, לא ראיתי בחיים קהל שנכנס לכזה טירוף, לאחר מכן לקראת סוף המופע עולה לא אחר מ״פלד״ Pila P כפרה, אולי הראפר הכי מוערך בתעשיייה, השילוב של פלד ושקל אולי הכי פיקנטי ומרענן שיצא לי לראות.

ואז מגיע הגראנד פינאלה, שקל ונצ׳י נצ׳ ״באמא שלי כולם דפוקים״, הסינגל המצליח ביותר באלבום, פה כבר הטירוף הגיע לשלבים הכי מטורפים שיש, קפיצות על הקהל, קהל צורח את המילים, הבס מעיף את התחת – בום! לקראת סוף השיר עלו כל האורחים (24 איש על הבמה!!!!) ושרים ביחד איתם, מחבקים את שקל, אפשר לראות אצל כולם משהו אחד משותף, כולם אוהבים את שקל וחייבים לו כל כך, נראים כמו ממלכה פרסית אחת גדולה 😉.

לסיכום, אני אומר בלב שלם, זו ההופעה הכי טובה שהייתי בה, הטירוף מהרגע הראשון ועד הרגע ששקל פתאום תופס גיטרה ומפרק את כולם ב״וואחדל סימפטיקו״, אחר כך חושף אותנו לים של רגש בשיר ״מילאנו״ ובסוף מראה לנו כמה הוא חיכה לרגע הזה, מעריך את הדרך שהוא עשה, וחושף שזו רק ההתחלה והאלבום הבא בדרך 😍

מי שבטעות עוד לא שם ידיים על האלבום ״רדיו ג׳ונאם״ מפסיד חוויה יוצאת דופן, נתראה בהופעות הבאות, אני שם, היה דפוק!

 

 וידאו 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: