כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

יום הולדת חגיגה נחמדת…

חוגגים יום הולדת #4 לתחנת הרדיו האינטרנטית האלטרנטיבית "הקצה Kzradio", מרכז ענב לתרבות בגן העיר תל אביב, חמישי, 07.04.2016. נכח, תיעד ומדווח – יובל אראל.

על כתפי ענקים, OSOG. צילום: יובל אראל
על כתפי ענקים, OSOG. צילום: יובל אראל

זה היה ממש לא מזמן, כאשר אייל "קוואמי" פרידמן ונדב רביד מצאו את עצמם מחוץ לאולפן השידור של תחנת הרדיו של צבא הגנה לישראל לאחר שמנהליה\מפקדיה החליטו כי התוכנית שהגישו "הקצה" מיותרת…

כהן@מושון, יו. צילום: יובל אראל
כהן@מושון, יו. צילום: יובל אראל

מישהו אחר לבטח היה פונה לבכות כמה דקות ולחפש לו מסלול חדש בחיים, אך קוואמי ורביד לא ויתרו ורקמו חלום שהתגשם לאחר שמנהלי מכללת BPM לסאונד והפקה, הרימו את הכפפה ונתנו חסות בתשתית ואמצעים כדי להקים תחנת רדיו אינטרנטית עצמאית של אוהבי מוזיקה למען אוהבי מוזיקה, לרך הנולד קראו בישראל "הקצה" או בלעז Kzradio. אל שידורי התחנה נרתמו דמויות מתחום המוסיקה והשידור כיואב קוטנר, לאון פלדמן, יוני שרוני, אמיר אגוזי ועפרי גופר שיחד עם המייסדים נתנו מעצמם בהתנדבות (!) על מנת לשדר מידי יום תכניות העוסקות במוסיקה מתוך אהבה.

המסך הלבן, תאטרון האבסורד. צילום: יובל אראל
המסך הלבן, תאטרון האבסורד. צילום: יובל אראל

בהמשך פעילות התחנה, החוגגת כעת ארבע שנים להיווסדה, היא ארחה שדרנים נוספים, מוסיקאים רבים ואף שתפה פעולה בפרויקטים, פסטיבלים ומופעים ששודרו בלייב למאזיניה. התחנה צברה קהל מאזינים קבוע ונאמן, במיוחד מהזן המכבד ואוהב מוזיקה איכותית שאיננה מתפשרת אל מול אלילי הרייטינג לסוגיהם.

סאז, ראפ כנעני. צילום: יובל אראל
סאז, ראפ כנעני. צילום: יובל אראל

הבלוג נכח בזמנו באקט ההשקה של התחנה ונוהג להאזין לתכניותיה השונות המעשירות את עולמו המוסיקלי ואף חגג עם אנשיה את קמפיין גיוס הכספים מהציבור למימוש החזון הטכנולוגי המתקדם לאחר שנת הרצה הראשונה, היה זה מובן וטבעי כי את יום הולדתה הרביעי יחגוג הבלוג עם אנשי התחנה.

שאולוריא, מת על רעש. צילום: יובל אראל
שאולוריא, מת על רעש. צילום: יובל אראל

אז מה היה לנו?

בקומבינה מתוכננת היטב ולאחר שמרכז ענב כבר הספיק לטעום את טעמה של סצנת האינדי בין כתליו בעת האחרונה התחברו אנשי הקצה לאירועי "רגע אחד #4" שארגן אגף התרבות של עיריית תל אביב ונחתו באודיטוריום המחוטב שעל גג גן העיר הצמוד לעירייה כדי לחגוג את יום ההולדת הרביעי במסיבה עולצת במהלכה הופיעו בזה אחר זה באופן מהודק, חלק ומסעיר עשרה מופעים שהתחלקו חצי בחצי – על הבמה חמישה הרכבי רוק מטונפים, מלוכלכים, פרועים, מי פחות ומי עוד יותר, מול עמדת תקלוט עם חמישה מופעי ראפ היפ הופ וסאונדסיסטם שנתנו לקהל הרב שזרם למקום בראש, האירוע שהחל לקראת השעה שמונה בערב הסתיים ממש בארבע שניות לחצות כשהוא משודר בלייב למאזיני התחנה שלא הצליחו לקום מהכורסא ולהגיע למקום ויכלו אך לקנא באותם מאות שהתאספו, רקדו, הריעו, שרו, מחאו כף או שתיים וזכו לחוויה מוסיקלית סוחפת, מרתקת, שמחה, ומגוונת.

לאון וקוואמי, חתני השמחה. צילום: יובל אראל
לאון וקוואמי, חתני השמחה. צילום: יובל אראל

מי בקומבינה?

לפי סדר ההופעות – בני אסתרקין ודוד מעיין, The Great Machine, סאז, המסך הלבן,  כהן@מושון, המסך הלבן, טונה, OSOG, אורטגה, Not On Tour, וולקן, קין והבל 90210 בניצוחם של אייל "קוואמי" פרידמן, לאון פלדמן במיקרופונים ואורי שוחט בתיקלוטים.

(בקטנה, רביד, זה שהקים את התחנה עם קוואמי, הוא כיום מנהל את גלגל"צ, סוג של ניצחון מתוק…)

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו, פייסבוק (מכיוון שכל המופע תועד ושודר אני מגיש רק שתי זויות מהעדשה שלי)

 

 

וידאו – השידור החי . ביצוע צוות מגזין אף.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d