סיקור הופעות

כולנו רמירז

מופע השקת האלבום "Octopus Yoga" להרכב האחים רמירז המוכרים גם כ "The Ramirez Brothers" בליל חמישי 24.12.2015 במועדון האזור, אורחים – לילה וגילי יאלו. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל רמירז, וידאו – אדוה אראל רמירז.

עוזי רמירז, אח. צילום: יובל אראל
עוזי רמירז, אח. צילום: יובל אראל

אין טעם לחזור ולחפור שוב ושוב על כך שעוזי "רמירז" פיינרמן הוא גיבור גיטרה, זה די דומה לעובדה שהשמש זורחת כל בוקר במזרח ושוקעת במערב, גם באמת שאין צורך לספר שעוזי רמירז הוא מהטיפוסים האלו שמנגנים בכל מקום עם כל אחד תמיד, יום אחד הוא מנגן כתזמורת איש אחד במועדון תל אביבי מוכר ולמחרת הוא עושה את אותו קטע בקרן רחוב עם חברים או פשוט פורט על הגיטרה הירקרקה שלו מעל הבמה הענקית בפארק הירקון בפני עשרות אלפי אנשים, ממש לא צריך להרחיב את היריעה כאן, העניין הבאמת חשוב הוא שעוזי פיינרמן, יחד עם ספי ציסלינג ואיתן אפרת אקא KitKit הם הם האחים רמירז מתל אביב.

ספי רמירז, אח. צילום: יובל אראל
ספי רמירז, אח. צילום: יובל אראל

הרבה אנשים ניסו להגדיר את המוזיקה שהאחים מיצרים ומנגנים, אמריקנה המשלבת בלוז, בלו גראס, רוקבילי, גרוב, פאוור פסיכו Fאנק. יש את הפעמים הללו שהם מנגנים דיסקו והיי אנרג'י, הכל תלוי בסיטואציה, בכלל אני חושב שהם פשוט מולטי טלנט.

בכלל הלהקה הזו הסובבת בציר ההוויה המוסיקלית של תל אביב ומחוצה לה כבר הוכיחה את עצמה בשלל הופעות על כל במה או חור אפשרי בעיר, גיחה של עוזי או ספי להופעה בכל הזדמנות גוררת קהל רב המגיע על פי דיווח מפה לאוזן, או יותר נכון מסמארטפון פייסבוקי לסמארטפון טוויטרי…

גילי רמירז, אח. צילום: יובל אראל
גילי רמירז, אח. צילום: יובל אראל

אז באמת, אחרי מאות מופעים בינלאומיים, ארבעה אלבומים (שניים גדולים ושניים קטנטנים..) האחים רמירז משיקים את האלבום החמישי "Octopus Yoga" שמהווה מעין סיכום עשיר בדרך המשותפת שלהם לאורך כמעט עשור.

במהלך העבודה על האלבום החדש הם שתפו פעולה עם מוסיקאים נוספים, רות דולורס וייס בשירה והוד מושונוב בפסנתר, והכל נעשה ביום אחד, נכנסו לאולפן והקליטו.

 

בליל חמישי, ממש ברגעים הראשונים לקראת הכריסטמס, חגגו האחים רמירז את השקתו של האלבום, מועדון האזור הכיל את קהל הבית ועשרות חברים של האחים רמירז שבאו במיוחד כדי לתת כבוד לשלישייה.

לילה רמירז, אחות. צילום: יובל אראל
לילה רמירז, אחות. צילום: יובל אראל

המופע עצמו כלל מן הסתם כמה מהשירים המופיעים באלבום החדש לצד חומרים ישנים ודי מוכרים, כאלו מהסוג שגורם לקהל לקפוץ או להתנדנד במקום ולהצטרף בפזמון החוזר כשידם האחת אוחזת בכוס בירה והשנייה סתם מתנופפת לה בחלל המועדון. וכפי שמקובל בחגיגות השקה יש גם אורחים, האורחת הראשונה לילה  מועלם שהצטרפה לדואט בשיר לכבוד הכריסטמס "I Want a Hippopotamus For Christmas" הלקוח מאלבום הכריסטמס המיוחד של האחים, וקינחה בלהיט הארנ'בי הענקי של טיונה ווטקינס, רוזנדה תומס וליסה לופז המוכרות בעולם הרחב בשם הבמה TLC, אז סחטיין על מפלי המים. אורח נוסף שהצטרף לחגיגה והפתיע בביצוע עם פרשנות אישית לשיר של דויד בואי Starman מהאלבום זיגי סטארדסט והעכבישים ממרס, היה לא פחות מאשר גילי יאלו (שספי נמנה על ההרכב החדש המלווה אותו לקראת אלבום סולו שבדרך…) וקינח בלהיט החדש שלו Sab Sam.

האחים רמירז, האזור. צילום: יובל אראל
האחים רמירז, האזור. צילום: יובל אראל

בכלל האווירה הכללית הייתה שמחה, במיוחד כשכולם משפחה אחת, משפחת רמירז, עוזי רמירז, ספי רמירז, קיטקיט רמירז, טכנאי הסאונד ירון רמירז והמנהלת ימית רמירז, האמת שגם מנהל המועדון הוא ג'רמי רמירז והמועדון עצמו הפך באותו לילה להאזור רמירז.

ואם כבר רמירז, אז אפשר בלי האלבומים הקודמים, כולם רמירז.

 

 

 

 

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו , צילום: אדוה אראל רמירז

 

 

 

  

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: