כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

רביעי מרובע בריבוע

לא ריבוע, לא מרובע, ארבעה אמנים בשני מופעים, ערב אחד, חשיפה לחומרים חדשים, תמונות, מילים וצלילים – מדווח יובל אראל.

תמר אפק ואורי כנרות בבית מזרח מערב, דו. צילום: יובל אראל
תמר אפק ואורי כנרות בבית מזרח מערב, דו. צילום: יובל אראל

אמש, לאחר כחמישה ימי מנוחה! יצאתי לשיטוט הלילי הקבוע, להביא את התמונות, הצלילים ואולי כמה יצירות חדשות. השיטוט נפתח בבית העתיק והגדול ברחוב דר' ארליך ביפו, עם פתיחת העונה השנייה של הליין הייחודי מבית Yellow Brickדו. מופעים אקוסטיים של אמנים יחידים המבצעים מחומרי המוזיקה המוכרת שלהם לצד הפתעות ופינוקי אוזניים ומסיימים בדואטים חד פעמיים.

הקהל הרב שהפתיע את ערב הפתיחה בבית מזרח מערב ביפו צפה והאזין אמש בשני מוזיקאים ייחודיים, תמר אפק המלווה בגיטריסט אסף רחימוב מהרכבה הנוכחי כצליל גיטרה נוסף הגישה מחומרי אלבומיה, ואורי בראונר כנרות אקא UBK  שאף הוא הגיש מחומרי אלבומו המוכרים והפעם בעיבוד לגיטרה חצי אקוסטי, הזדמנות חד פעמית הייתה לקהל לחוות ביצוע יוצא דופן לשיר "אין גלים" בגרסתו האנגלית "Going Down" בביצוע אקוסטי על פסנתר…

וסתם ככה לתזכורת, או פינוק של האוזניים, אני מניח אותם כאן, אלבומיהם האחרונים..

 

 

את סופו של המופע הגישו השניים, תמר ואורי בביצועי דואו, שהרי זהו המוטו של הליין, לשני שירים, הראשון של תמר – strange times והשני של אורי, שיר חדש, אפשר להמר ולאמר ביצוע בכורה?.. – Sugar Sand.

לירון משולם ואורי אבני, פסאז'. צילום: יובל אראל
לירון משולם ואורי אבני, פסאז'. צילום: יובל אראל

המשכו של הלילה מוביל אותי לשוטט כל הדרך למרתף ההוא ברחוב אלנבי 94, הפסאז', לירון משולם אקא FLORA משיקה וידאו קליפ מבית היוצר של אמן הגרפיטי וציורי הרחוב Klone לשיר Two Sides מתוך אלבומה החדש של פלורה Everything is Here שהושק במחנה הלהקות לאחרונה.

 

 

FLORA   אחרי סיבוב הופעות ביפן ודרום קוריאה ולפני סדרת הופעות בפריז, מלווה בנגן הגיטרה אורי אבני, הגישה לקהל שהגיע במיוחד למועדון מופע של תריסר שירים משני אלבומיה ואף בצעה לראשונה שיר חדש, בשפה העברית, מי אמר\שצומח כאן זאנר חדש? מוזיקאים ישראלים המוכרים ביצירה בשפה האנגלית, חוצי גבולות ועולמות, שבים הביתה לכור מחצבתם, פלורה, גבע אלון ותמר אייזנמן (תמר חוגגת את השקת הסינגל הראשון בעברית "כלום לא" במוצאי שבת 23:30 באברקסס)

רם אוריון ואור אדרי, תינוקת. צילום: יובל אראל
רם אוריון ואור אדרי, תינוקת. צילום: יובל אראל

ובקטנה – "תינוקת", זהו שמו של דואו שפתח את הערב בפסאז', פנים מוכרות, רם אוריון, גיבור גיטרה ואור אדרי נגנית הבס של "מונטי פיורי" וחציו של הצמד האלקטרו דרים פופ "ריאו" מגישים ביחד משיריו המוכרים של רם, מאלבומו "האחרון" ומשיריה של אור אדרי בעיטור והפקה סמי אלקטרונית, יפה לכם J

 

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מבית מזרח מערב

לחצו לצפייה בגלריית תמונות ממועדון הפסאז'

 

וידאו

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d