סיקור הופעות

עץ השטויות של אלכס

מופע הרכב האינדי פולק הישראלי של אלכס משה והחברים – Folly Tree , תאטרון תמונע, 11.06.2014. נכח, תיעד ומדווח – יובל אראל.

אלכס משה, Folly Tree . צילום: יובל אראל
אלכס משה, Folly Tree . צילום: יובל אראל

את אלכס משה ראיתי לראשונה במופע הבכורה עם  Colony הרכבו החדש של טל תמרי לפני כשבועיים במועדון האזור, זמרת מלווה היודעת גם להכות בתוף שמשכה את תשומת לבי.

בינתיים התברר לי שחלק גדול מההרכב הנוכחי משתף פעולה בקונסטלציה אחרת עם אלכס בהרכב אותו היא מובילה – Folly Tree, הרכב שאמור להופיע בתאטרון תמונע. אז כיוונתי עצמי לשם אמש…

פולק אקוסטי, Folly Tree . צילום: יובל אראל
פולק אקוסטי, Folly Tree . צילום: יובל אראל

ההרכב של אלכס כולל את מאור שוורצברג, ששירת עימה בלהקה צבאית, עימו היא הקימה את ההרכב, המנגן על גיטרות וחליל, טל תמרי המנגן על גיטרת בס ותופים, רן יעקובוביץ המתופף, תום קליין בצ'לו וכבר הספיקו לשחרר מיני אלבום EP  הנושא את שם ההרכב וכולל חמישה שירים בסוגת הפולק האלטרנטיבי בשפה האנגלית.

 

אז אמש, באולם ההופעות של תאטרון תמונע, בפני קהל שכלל הרבה חברים וגם סקרנים הציגו חברי Folly Tree ליין אפ מרשים ובשל של תריסר שירים היכולים ללא חשש להיכלל באלבום הבכורה המלא, אלכס וחבריה נעים באותה סצנה אלטרנטיבית הלוקחת את הפולק למחוזות אפופי פסטל ורכות, סוג של שהייה בכרי עננות רכים (יתכן שזו פשוט השפעת הבירה ועייפות היומית אצלי…), ובשילוב המצויין עם הקלרינט של יובל כהן שהתלבש ממש נכון באווירה, סצנה שהצמיחה בשניים האחרונות כמה יוצרים מבצעים מצויינים (רותם אור למשל) וקהל הצמא לפולחן המוזיקלי הזה.

רן, טל, אלכס, משתפים פעולה בשלל הרכבים. צילום: יובל אראל
רן, טל, אלכס, משתפים פעולה בשלל הרכבים. צילום: יובל אראל

הדרך להפקה המורכבת והיקרה של אלבום הבכורה נפתחה (את עותקי תקליטור האיפי מכרו ביציאה מהתאטרון בסוף המופע בשיטת שלם כאוות נפשך, ניתן להסגיר שהיו שם כמה נדבנים אמיתיים…), אני אמתין בסבלנות.

רשימת השירים: in the stone, thousand miles, those arms, cut the rope, Round the fire, free to leave, dearest forsaken, Big fish, The shallows, My emptiness, Wake, Forest.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: