חדשות הסצנה

אירוויזיון אחותי? לכי על זה…

שגרירת ישראל לתחרות האירוויזיון 2014, מי פיינגולד,  משיקה את השירים המועמדים לתחרות, צפייה, הצבעה! כתבה מקבילה מתפרסמת ב"מגפון" עיתון עצמאי ברשת.

מיי פיינגולד, אירוויזיון, צילומסך
מיי פיינגולד, אירוויזיון, צילומסך

אמש נחשפו שלושת השירים שיבוצעו בידי מיי פיינגולד המועמדים לתחרות האירוויזיון לשנת 2014. שלושת השירים עובדו והופקו בידי אבנר חודורוב, האיש שלנו במשינה, את השיר הראשון –  "Be Proud" כתבה והלחינה מיי עצמה ואילו את השניים האחרים –  "Same Heart" נכתב והולחן בידי רמי תלמיד ו – " Staying with me" נכתב והולחן בידי לורן דה פאז ווחן אדר מצגר.

בהאזנה וצפייה בקליפים ששוחררו ליוטיוב בערוץ מיוחד לקראת התחרות עולה במפורש כי מדובר באחת ההפקות היותר טובות שנעשו בישראל לקראת התחרות האירופאית שתאכלעס, חוץ מכסף, כבוד, פוליטיקה, נשים יפות ותככים, אין בה ערך מוזיקלי אמנותי אמיתי, יורו פופ, אלקטרו דאנס וקמצוצי רוק הם המרכיבים בשירים המככבים בז'אנר בכללותו, השנה נראה כי ההשפעה הגדולה של מגה זמרות דוגמת ביונסה, ריהאנה, מדונה, פינק, ליידי גאגא ושכמותן היא הקו המנחה. בניגוד לחלטורות של אשתקד

מיי פיינגולד, או בשם נעוריה – מיטל סלונימסקי, בת 32, אם לבת פעוטה, הייתה בין הכוכבים הבולטים בעונה השביעית של תוכנית הריאליטי "כוכב נולד", שבה סיימה במקום השלישי לאחר שביצעה את "תחזור תחזור" של להקת משינה, מיי הספיקה להשיק אלבום בכורה "סודה פופ", לשחרר שירים בדרך לאלבום שני וליטול חלק במחזמר קזבלן, ולהימנות עם חברי "לימוזינה" של אבנר חודורוב, השנה כאמור היא נבחרה לייצג את ישראל בתחרות, מדובר בזמרת מבצעת מקצועית ומעולה עם הופעה פיזית מרשימה ואסרטיבית, אין ספק כי הבחירה בה ובשירים עצמם עשויה להיטיב עם סיכויי ישראל להתברג במקומות ריאליים בתחרות, אלא אם הפוליטיקה המלוכלכת של מזרח אירופה והאנטישמיות הפופולארית ביבשת הזו יאמרו את שלהן, הזיכרון עדיין צרוב מהכישלון שנחלו חברי איזבו שהיוו סוג של תקווה צעירה ובועטת..

ולעניינינו – בחירת השיר שייצג את ישראל בביצועה של מיי פיינגולד תתבצע על ידי גולשי האינטרנט באמצעות הצבעה בסמסים, המבקשים לבחור יתבקשו לשלוח הודעה סמס אחת למספר הטלפון 052-9999200 על פי מספר השיר – מיי 1 , מיי 2 או מיי 3. (הבלוג מהמר על השיר הראשון ומעיר כי השיר השלישי הוא בעייתי לאור אקורד הפתיחה המזכיר במידת מה את הפתיחה מהשיר קשמיר של לד זפלין…)

התחרות עצמה תתקיים בדנמרק באצטדיון "B&W Hallerne" בקופנהגן בתאריך 10 במאי 2014, לאחר קיומם של שני חצאי-גמר בתאריכים 6 ו- 8 במאי, בהצלחה מיי.

שיר מס' 1

שיר מס' 2

שיר מס' 3

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

2 תגובות

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: