כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

ליל מהומות בתל אביב

שבוע חדש נפתח עם שלל הופעות לילה איכותיות בתל אביב סיטי, מאלקטרו סול חדש ומבטיח במעמקי מרתף המשמש לשתיית בירה והופעות – Elephant Love ועד ג'אנגל אלקטרו סוער בפאב מהקובעים בסצנה המקומית – 2013. היכן, מי ואיך, מדווח, מצלם ומסריט – יובל אראל.

עבודות בדרך, אהבת הפיל באיפי.ג'יבי. צילום: יובל אראל
עבודות בדרך, אהבת הפיל באיפי.ג'יבי. צילום: יובל אראל

הערב שסומן בתחילה כמוקדש למופע חצות באברקסס עם ההרכב הצעיר מבית אורן – 2013, הופך לטיול ברחובות מרכז העיר וחופן בחובו מסע מוסיקאלי המתחיל במוסיקת בסגנון אלקטרו סול מבית היוצר של הרכב חדש צעיר ומבטיח בשם Elephant Love.

אלפנט לאב, תצלמו אותם בזיכרון הקולי שלכם. כדאי. צילום: מעמוד הפייסבוק הרשמי
אלפנט לאב, תצלמו אותם בזיכרון הקולי שלכם. כדאי. צילום: מעמוד הפייסבוק הרשמי

Elephant Love – מדובר בחבורה ירושלמית של מורים לנגינה ופיתוח קול, עפרה רוזן בשירה, עדילי ערמון בגיטרת בס, גיל אסייאס בקלידים, עידו גולדברג בגיטרה חשמלית ואוריאל סוורדין בתופים מנגנים בסגנון רוק עצמאי עם גוונים של אלקטרו סול היישר מסצנת המוסיקה הירושלמית, הירושלמים הללו יצרו צליל חדש שאינו משאיר אותך אדיש ומזיז אותך במקום, הם התחילו את דרכם המשותפת לפני כשנה, מושפעים מביורק, רדיוהד ואיימי ווינהוס, הפילים המאוהבים מעדיפים לתאר את הצליל שלהם כרוק ג'אז ונגיעות צבע אלקטרוני, בשיחה שתפסתי איתם כמה דקות לפני שהחלו את ההופעה במרתף של אי.פי.ג'י.בי בשד"ל הספיקו לספר לי כי כבר חוו את תל אביב בהופעה במועדון האיזור, הם עובדים על אלבום ראשון, ככל הנראה אי.פי. ומחפשים פונקצית ניהול מקצועית שתוביל אותם בנבכי הסצנה בתל אביב. חלק מהעבודות כבר מצאו עצמן ברשת – Work In Progress במחנה הלהקות…

 בואו להאזין

 

בארבעים הדקות שהספקתי לצפות ולהאזין להם בהופעה, מבעד לרעשי החבורה הצרפתית שנחתה לפתע במקום, הבחנתי כי מדובר בחבורת נגנים מקצועית היודעת לשלב צליל בגווני האלקטרו סול עם שירה מצויינת של הסולנית עפרה לצד עבודת אורגן של גיל, צוות הגיטרות ידעו להכניס נגיעות ג'אז בשילוב קורטוב של פופ בריטי משנות השמונים לכדי מוסיקה מרקידה ומקפיצה, אמר מיד כי נזכרתי בצלילי הרכב האלקטרו סול המצויין פוטוטקסיס שכבר הספיקו לחוות מסע הופעות בחו"ל ולהשיק שני אלבומים, אני צופה עתיד וורוד להרכב הזה, מישהו צריך לקחת את המושכות ולהובילם למחוזות הנכונים.

2013 יוצרים מהומות תוצרת בית באברקסס. צילום: יובל אראל
2013 יוצרים מהומות תוצרת בית באברקסס. צילום: יובל אראל

לקראת חצות נטשתי את המקום ורצתי מערבה לאברקסס, שם, לאחר שימון האוזניים של הנוכחים על ידי יונתן קוטנר בצלילים הנכונים ומיד לאחר צלצול השעון בחצות אמורים חברי ההרכב המבטיח מבית אורן,  Live2013, בוגרי הפאקולטה TriBeat, לתת בראש במהומות תוצרת בית, פעם נוספת לקהל התל אביבי, הקיבוצניקים הצעירים, נדב דגון שהנו המפיק המוסיקאלי ועורך המיקסים, הוא גם על התופים, נדב גיימן בכלי הקשה, בועז בנטור בגיטרת בס, ליאור רומנו בקלידים ואלקטרוניקה וטל אפריים בדידג'רידו האוסטרלי יוצרים חגיגה של קצב מתפוצץ המשלב גווני טכנו, אלקטרו ואמביינט אתני.

 2013 עושים זאת כבר שנתיים, מאז שנכנסו לאולפן הקלטות לעבוד וליצור כמה קטעי אלקטרו טכנו מנימלי סחפה אותם התשוקה לנגן ולהופיע לצאת מהאולפן ולהתחיל לבצע מוסיקה חיה בועטת ונושמת בהופעות, הקיבוצניקים האלו הספיקו בתקופה הקצרה להגיח לכמה וכמה פסטיבלים, מסיבות טבע ומועדונים ברחבי הארץ. אחרי שכבשו לאחרונה את מועדון בארבי הם חוזרים ופותחים את השבוע בלילה קצבי ומרקיד.

ההרכב שוקד במקביל להמשיך בקו ההופעות החיות ויחד עם זאת על השקת אלבום בכורה, נכון לעכשיו עותק של גרסת אי.פי מסתובבת בשטח – Home Made Riot, ניתן להאזין לה גם במחנה הלהקות, אלו חומרים שעובדו מההקלטות לכדי אלבום בידי ערן "חציל" הלפרן נדב דגון ורונן הלל, בואו להאזין…

 בואו להאזין

 

מיותר להרחיב הרבה מילים על ההתרחשות, אפשר רק לצמצם ולאמר כי כל מי שהתכוון לפתוח את השבוע ברגל ובצעד הנכונים היה אמש באברקסס, מפיקים, מוסיקאים, צלמים ואנשי לילה שיודעים להעריך יוצרים מוצלחים, חגיגת טראנס ג'אנגל אלקטרוני שנמשכה מעל לשעה, הרקידה והקפיצה את כל יושבי הבר באברקסס, הצלילים שבקעו מכלי הנגינה של ההרכב, היכולות שלהם להפיק צלילים, מקצבים ווייב עשיר הציבו אותם כעת כאחד הדברים החמים יותר בסצנה הטראנס אלטרנטיב המקומית, כעת נותר להם לצאת ולכבוש את העולם.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מליל ראשון השבוע

 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150611627124654.403913.721654653&type=1&l=7603768de0

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d