כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

שירי הדר בדרך ללבונטין

שירי הדר בדרך ללבונטין שבע, מופע בעקבות אלבום בכורה, 27.01.2011 21:30 צפה, צילם, הסריט וגם שירבט כמה מילים: יובל אראל.

שירי הדר בדרך ללבונטין
שירי הדר בדרך ללבונטין

סוף השבוע הקרב נפתח ביום חמישי בחגיגות רבות של מוסיקה ועוד, הירושלמים חגגו את חגיגות האף, השבועון לענייני הסצנה של יושבי ההר, אנשי מישור החוף חגגו בבית העם של כפר שמריהו עם כמה כוכבים מקומיים כעוזי רמירז, פוטוטקסיס, איזבו, אשכרה מתים, אבי עדאקי ועוד.

בתל אביב החלו החגיגות רק אחרי רדת החשיכה, אני בחרתי להתחיל את הערב במופע רגוע, אינטימי מה ומעודן, הגעתי ללבונטין שבע למופע "שירי הדר בדרך ללבונטין".

שירי, קלידנית להקת איזבו וזוגתו של הזמר רן שם טוב, בת 36, יצאה להרפתקאה שתחילתה לפני שנה בסיום הפקתו של אלבום הבכורה שלה "בדרך". אני הספקתי לשמוע אותה באחת מההופעות באוזן בר, ממש בדקות האחרונות, אבל הערב החלטתי להשקיע ולהיות במופע שלם…

לזכותה של שירי יאמר כי היא רק סיימה מופע בכפר שמריהו וכבר התארגנה מופע הערב הראשון בלבונטין שבע.

ההרכב שמלווה את שירי, איתי זנגי בגיטרה חשמלית, אלונה וייס בכלי הקשה ושירה, נדב ארנון בגיטרה אקוסטית, שאול עשת בגיטרה בס ועידו אשד על התופים. שאול – קלידן הפרוייקט הסודי ומלווה גם את הרכב האפרוביט של עידן קי, איתי ניגן עם אלי רוזן וראובן ארז, אלונה – סטודנטית בבצלאל, זמרת מלווה בפרויקט הסודי וזוגתו של שאול עשת. עד כאן ברכילות והסברים.

המופע, ממש, אבל ממש אינטימי, לא יותר משלושים איש ואישה שנאספו, ביניהם נצפו רן שם טוב שהגיע לפרגן ובן גולן, הגיטריסט של להקת TREE שזה עתה השיקה אלבום חדש.

המופע החל כמעט כרשימת השירים באלבום – "עץ", "ירח", ונמשך אל תוך הערב, שירי, בעלת נוכחות על הבמה, מפרגנת לחברי ההרכב, שאול עשת תופס את הפיקוד על האורגן באחד השירים, לקראת סוף המופע מקבל איתי זנגי את הבמה לרשותו בשיר שלו.

שירי לא שוכחת להזכיר את הקוסקוס של סבתה, כן זה הקוסקוס ששימש כהזמנה למופע, וכן היא מנסה לתקשר עם הקהל בין שיר לשיר, הסברים, פרשנויות, חיוכים וסיום מענג. צריך להקשיב לאלבום פעם ופעמיים לפני שמגיעים למופע ולהתענג על העדינות, הדקויות, הלחנים והעיבודים של שירי, אין ספק, ההשפעה של איזבו ניכרת אבל עדיין זו אמירה עצמאית לחלוטין.

לצפיה בגלריית התצלומים באלבום הפליקר שלי

להאזנה לאלבומה ורכישתו, רק שלושים שקלים

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: