קליפים חדשים

רותם בר אור – קקטוסים‎‎

בדרך לאלבום בעברית משיק רותם בר אור שיר נוסף - קקטוסים, האזינו

רותם בר אור, סולן ומייסד הרכב האלטרנטיב הישראלי – theAngelcy, ממשיך בדרך אל השפה העברית. אחרי שהשיק לפני שלושה חודשים את הסנונית הראשונה בשפה העברית – "שיר הנושא", הוא משיק כעת את השיר הבא – "קקטוסים״, אשר נכתב, הולחן, הופק ומבוצע על ידו. שיר שלדבריו נכתב בבוקר של גשם ראשון, אחרי לילה מהסוג שמשנה את איך שתופסים אהבה בשר ודם – בניסיון להחזיק משהו מהחוויה שאין איך לזכור באמת.

מילות השיר נכתבו על גבי אפליקציית הפתקים בסמאטרפון בשעת בוקר מוקדמת והולחנו לאחר מכן עם הרמוניות ומקצב "ישראליים" יותר ממה שרותם עסק בהם בעשור האחרון עם הלהקה.

כך רותם בר אור עם יציאת השיר לעולם – "כמו ילד בסרט שבאורח פלא מתעורר אוחז את הצעיף האדום מהחלום – כתבתי את השיר כי רציתי לזכור – את מה שאי אפשר באמת לזכור. לקחת איתי חתיכה ממשהו שאין איך באמת לאחוז בו. אחרי הכל – וואט אר סונגז פור. ומאותו מקום גם עשינו את הקליפ הזה. בניסיון ללכוד משהו מהפלא הזה. כמובן שזה כמו לנסות לצלם את השקיעה או שמיים עם ירח. זה יפה לאללה – וזה תמיד יהיה רחוק כל כך ממה שהעיניים ראו, מלהיות בתוך זה. תודה ליעל, לתמר, לאהוד, לגבריאל ולשאר הצוות על רגישות ואינטימיות בכמות גבוהה כל כך. בימים הקרובים יעלה פוסט של תודות מפורטות. אני יודע כי כבר כתבתי אותו, אני הרי בכלל לא פה, זוהי הודעה מוקלטת. מקווה שזה יעשה לכם משהו מההרגשה הזו, של להיות מאוהבים בחורף בעיר. פתאום להאמין."

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: