קליפים חדשים

אהובה עוזרי ואתי רומנו – אחות

לקראת ציון יום השנה השישי לפטירתה של אהובה עוזרי ז״ל, משיקה הזמרת והיוצרת אתי רומנו, שיר חדש שהיא כתבה את מילותיו, אהובה עוזרי הלחינה אותו עבורה לפני כעשור. העלנו גם תיעודים נדירים ביותר שטרם פורסמו, כנסו והאזינו

לקראת ציון יום השנה השישי לפטירתה של אהובה עוזרי ז"ל (13.12.22), משחררת הזמרת והיוצרת אתי רומנו, שיר חדש אותו הלחינה עבורה עוזרי לפני כעשור. את השיר כתבה רומנו בגיל 14 לאחותה הקטנה שכה רצתה, אך מעולם לא פגשה. אחרי שהוריה נאלצו להפסיק את ההיריון בחודש מתקדם מאד בשל סיבוך רפואי. אהובה עוזרי, אשר אהבה את הטקסט ואת שירתה של רומנו, הלחינה עבורה את השיר לפני כעשור. עכשיו הוא יוצא מהמגירה ורואה אור לראשונה, בהפקתו המוזיקלית של אודי תורג'מן. והוא יכלל באלבום הבכורה של אתי רומנו – "גם אני שברתי לב".

כך הבוקר אתי רומנו עם השקת השיר ברשתות"כשהייתי חיילת בת 18, פניתי לאהובה וביקשתי שנשתף פעולה. אהובה אמרה לי –  'אל תשלחי לי שום הקלטות. בואי אליי עכשיו, נשמע אותך בלייב'. לא שחררו אותי מהבסיס, אז ברחתי (וחטפתי ריתוק). כשנפגשנו, הצגתי בפניה טקסטים שלי, מבין כל הטקסטים, אהובה הצביעה על 'אחות' ואמרה לי: 'זה טוב'. אבל ביקשה שאחזור אליה בעוד כמה שנים. 'את עוד בוסר', היא אמרה. כעבור כמה שנים התקשרתי אליה. היא זכרה אותי ונפגשנו בפעם השנייה. שוב, מבין כל הטקסטים החדשים והישנים שהראיתי לה, אהובה הצביעה על 'אחות', חייכה ואמרה לי – "אני אלחין לך אותו". השיר חיכה חיכה במגירה במשך עשור כדי להישמע. ועכשיו אני מרגישה בשלה לשחרר אותו, עכשיו תורו".

לבקשתי מסרה לי אתי רומנו הקלטה נדירה של אהובה אותה היא שמרה מאז, בה מבצעת אהובה בנגינת הבולבול טרנג המפורסם שלה את המנגינה לשיר אותה שלחה לאתי לפני עשור שנים. האזינו להקלטה

 

ועוד עובדה מעניינת על סגירת מעגלים, בהקלטת השיר "אחות", מלווה את אתי בנגנינה על הבולבול טרנג הנגן יניב מזגאוקר, שהוא אחיינו של יחזקאל מזגאוקר, המורה של אהובה לנגינה על הכלי המיוחד הזה.

ובכך לא סיימנו, כי באופן בלעדי קיבלנו גם תיעוד "סטוריז" מסשן החזרות וההקלטות באולפן החזרות, אז קבלו את אתי בשירה, כמעט א קאפלה ובהמשך יניב בנעימת השיר.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: