כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות
כולל וידאו

האור של דניאל עמית

דניאל עמית חוגג את השקת אלבום הבכורה - "אור" בבית היוצר

כבר כשקיבלתי את הבקשה לסיקור המופע של דניאל עמית ליבי התמלא בשמחה! איזו הזדמנות נדירה לשלב את שתי האהבות שלי בערב אחד!! החודש הוא חודש המודעות לאוטיזם ואנכי מנתח התנהגות ומטפל CBT עם תואר שני בחינוך מיוחד בהתמחות אוטיזם, העובד עם משפחות וילדים על הספקטרום האוטיסטי. על דניאל עמית שמעתי וראיתי כבר מספר כתבות וראיונות ופשוט שמחתי בכל ליבי על ההזדמנות שניתנה לי.

אמש, השעה שמונה ורבע בערב, רבע שעה אחרי פתיחת הדלתות בבית היוצר לקראת מופע ההשקה לאלבום הבכורה של דניאל עמית "אור", האולם כבר עמוס בקהל מעריצים המורכב ברובו ממשפחה, חברים, מכרים ואנשי מקצוע מתחום האוטיזם שזיהיתי בקהל כמו מרצתי האדירה ד"ר יעל קמחי ועוד. בשעה תשע עלה דניאל עמית לבמה מהודר בחולצה שחורהו עם הגיטרה בידו מלווה בחברי ההרכב נעם סיוון על הקלידים, יפתח כדן על הגיטרה החשמלית ויפעת גורן בשירת ליווי, בשייקר וטמבורין ופתחו את המופע עם השיר "להיות או לא לחיות", שמנסה במקצת להעביר רק חלק קטן ממנעד התחושות והרגשות אותם חווה דניאל עמית כאדם על הספקטרום האוטיסטי ובסוף השיר מהדהדות מילותיו "הייתי רוצה לחיות בעולם שיקבלו אוטיסט, כמו את כולם…".  שמזכיר לכולנו, שכולנו מתמודדים עם תחושות אלו בין אם אנו נורמאלים או על הספקטרום האוטיסטי. דניאל עמית והרכבו המשיכו לשיר "מידי פעם" שגם מנסה להסביר את ההתמודדות האישית של דניאל, התמודדות שכולנו חווים..

דניאל עמית בבית היוצר. צילום ענת מוסברג
דניאל עמית בבית היוצר. צילום ענת מוסברג
דניאל עמית בבית היוצר. צילום ענת מוסברג
דניאל עמית בבית היוצר. צילום ענת מוסברג

אז עבר דניאל עמית לשתף ולספר על השבר שחווה ליבו בפרידה מבת זוגו בשירים "מצטער יקירתי", "אין יחד", "ועכשיו להקשיב" ו-"איפה את?" .  הביצועים המעולים של דניאל עמית קיבלו את מירב תשומת הלב בשירים כשעלה דניאל עמית לשירו "חומות" רק הוא על המיקרופון מלווה בקלידים להזכיר לכולנו ש: "אין דבר כזה רגיל, ואין אף אחד נורמאלי… תנו להיות מה שאני, תנו להיות מה שבא לי," . דניאל עמית תפס את הגיטרה ובסולו מרגש שלו עם הגיטרה ביצע שיר שלא הספיק להכנס לאלבום "קירות".  חברי ההרכב חזרו לבמה לביצוע השיר "פלא" וסיימו בשירו המופלא "אור" שעל שמו שם האלבום הראשון של דניאל עמית.

דניאל עמית בבית היוצר. צילום ענת מוסברג
דניאל עמית בבית היוצר. צילום ענת מוסברג
דניאל עמית בבית היוצר. צילום ענת מוסברג
דניאל עמית בבית היוצר. צילום ענת מוסברג

ההופעה הסתיימה והקהל שמילא את בית היוצר הריע בתשואות חמות ופשוט לא זז מכיסאו. כעבור מספר דקות פנתה עמליה, אימו של דניאל עמית לקהל ושאלה: "רוצים הדרן??" והקהל ענה שוב במחיאות כפיים רמות. דניאל עמית חזר יחד עם הרכבו לבמה והצהיר זהו רק אלבומו הראשון והוא כבר ביצע את כל שיריו ולכן יבצע שוב יחד עם הרכבו ביצוע נוסף לשיר אותו ביצוע בסולו עם הקלידים "מצטער יקירתי".

ההופעה הסתיימה, ועדיין כולם נשארו, ניגשו להודות לדניאל, לרכוש את אלבומו ואת ספריו שכן דניאל עמית גם קומיקסאי ויש במתאחתו כבר 3 ספרים שכתב בסדרת ספרים שנקראת "אוטיסטה" גם אני רכשתי! נהיניתי מאוד מהמופע, מהלחנים ובעיקר מהמילים העוצמתיות שמספקות לכולנו הנוירו-טיפקלים ("הנורמאלים"), חלון הזדמנויות לנסות ולהבין כיצד חווה אדם על הספקטרום האוטיסטי את המציאות.

ובקטנה – ראוי לציין כי חברי ההרכב אינם על הרצף האוטיסטי , הקהל עצמו היה מורכב ברובו מאנשים רגילים וגם אוטיסטים, השילוב המגוון של אנשים מיוחדים עם אנשים רגילים הוא שיצר את הקסם בערב הזה.

 

 

שי שיר

שי שיר וטלי ספיר: הוא: איש חינוך בכל רמ"ח אבריו, שהמוזיקה מהווה מרכיב מרכזי בחייו. היא: ביום מנהלת רישוי במשרד אדריכלים ובשאר הזמן תופרת, יוצרת וכותבת. ביחד: הם ההורים של אלה ורותם ויחד איתן חיים ונושמים הופעות ומוזיקה.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d