סיקור הופעות
כולל וידאו

תמיר גרינברג לא עוצר בדרך

המופע של תמיר גרינברג בזאפה אמפי שוני, אורחת – ואלרי חמאתי, מופע ומוזיקה ברמה אחרת, היינו שם.

את תמיר גרינברג הכתרתי ככוכב הבא עוד לפני שחבר השופטים בתכנית הריאליטי חשבו על כך, זה לא מפתיע כשמדובר במוזיקאי אותו הכרתי לראשונה לפני קרוב לעשור והוא רק הזדקף מספסל הלימודים בבית הספר התיכון למוזיקאים, תלמה ילין, העושה את צעדיו הראשונים בפני אנשי תעשיית המוזיקה מהעולם הרחב. כבר אז שיבחתי והיללתי את תמיר גרינברג כמוזיקאי עילאי – "…מדובר בנער !! כמעט בן 18 בסך הכל, המנהיג ומפעיל הרכב המתמחה בצלילי הריתמ נ' בלוז, פאנקי ונשמה כפי שהיטיבו לעשות זאת בארצות הברית השחורה של שנות השבעים. תמיר, בוגר תלמה ילין, כותב ומלחין שירים, מבצע בפסנתר שר ומפעיל את הרכבו המונה שמונה נגנים צעירים בעצמם."

תמיר גרינברג באמפי שוני. צילום יובל אראל
תמיר גרינברג באמפי שוני. צילום יובל אראל

התמזל מזלי להיות שם בתחילתה של הדרך. זו שהובילה אותו עם מיומנויות שנלמדו ונרכשו במהלך הלימודים לצד כישרון מולד טבעי של מולטי טאלנט, יוצר, מעבד, מפיק, מנגן, שר.

הנה עוד כמה מילים שכתבתי עליו והן טובות כעת כמו אז – "מה יש בו בבחור הזה, היום כבר לא ילדון, אוטוטו בן 18, שהחל את לימודיו המוזיקליים כבר במסגרת בית הספר לאמנויות קמפוס אריסון, עבר בהמשך לתיכון תלמה ילין וזכה במלגה מלאה לקולג' ברקלי למוסיקה בבוסטון, שם המשיך את לימודיו. אז ככה, כשתמיר, הנראה ברנש צנוע נטול פוזות, עולה לבמה, עם החולצה השחורה והצעיף הענקי שמעטר את כתפיו, בין אם הוא מתיישב ליד הפסנתר החשמלי ובין אם הוא עומד לצד חטיבת כלי הנשיפה של הרכבו, ברגע שהוא פותח את הפה, אתם יכולים רק לעצום את העיניים ולעלות באוב את כל אותן דמויות מיתולוגיות של הסצנה ההיא, של המוזיקה השחורה, הבלוז, הגוספל, הארנ'בי, הסול, הפאנקי, הג'אז, אתם שומעים את הקול, מאזינים למנגינה ואם אתם מספיק מבוגרים אתם פשוט נזרקים אחורה במכונת הזמן, ולא, לא מדובר בגרסאות מחווה, הכל טרי, מקורי ועכשיו יצא לשוק, תמיר כותב, מלחין, מפיק ומעבד את שיריו בסיוע חבריו להרכב, הוא פשוט מחייה מחדש את הסצנה ההיא ומוביל אותה לדרגה של זיכוך נשמה אמיתי."

תמיר גרינברג באמפי שוני. צילום יובל אראל
תמיר גרינברג באמפי שוני. צילום יובל אראל

התמזל מזלי שוב לפגוש בו כמוביל הרכב מוזיקלי בהופעות בתל אביב, כאן ושם. מאז הוא פרש כנפיים אל מעבר לאוקיינוס היישר לארצות הברית ונעלם מהמפה המוזיקלית המקומית עד שהחליט לשוב ארצה בעקבות המגיפה וסגירת עולם המופעים.

והנה התמזל מזלי פעם נוספת, לשמוע כי תמיר ייטול חלק בתכנית הריאליטי המוזיקלית "הכוכב הבא", זה היה עבורי יותר מתירוץ לעקוב אחרי המתרחש מעל מסך הטלוויזיה. וכשתמיר ביצע דואט עם הזמרת ואלרי חמאתי לשירו של לאונרד כהן – "הללויה", ידעתי שזהו זה, לא תהיה החלטה אחרת, תמיר הוא הכוכב הבא. וכך באמת היה, תמיר לקח את כל הקופה!!!

תמיר גרינברג באמפי שוני. צילום יובל אראל
תמיר גרינברג באמפי שוני. צילום יובל אראל

לא ויתרתי, המשכתי לעקוב אחריו כאשר החל לקיים הופעות, זו אחר זו, בתחילה במתחם זאפה בפארק גני יהושע, כולן סולד אאוט תוך שעות ספורות, זה היה מטורף. שמחתי. שמחתי שהייתי שם אז, פעם, לפני כולם.

ועוד מופע ועוד מופע ואני מצפה לרגע שגם אני אוכל לצפות בו על במה, שר ומנגן. וזה התרחש אמש, המופע השביעי ברצף של תמיר גרינברג מאז קטף את כתר המלוכה של תכנית הריאליטי.

אין ספק שמדובר בהישג מקצועי – מסחרי מדהים, אמן שזה עתה רק זכה בגמר הכוכב הבא פותח קופה טרם הוצאת שיר רשמי! ומכריז על סולד אאוטים אחד אחרי השני! מעל עשרת אלפים צופים וצופות חוו את ההופעות שלו עד כה.

אך יתרה מכך, אין ספק כי מדובר בתופעה שלא הייתה כאן, מדובר במוזיקאי מוכשר ברמות גבוהות מאוד שמושך אחריו קהל מעריצים בני כל הגילאים.

אמש באמפי העתיק בשוני בנימינה, שהיה מלא מפה לפה עם קהל שהמתין הרבה לפני פתיחת השערים כדי לתפוס מקומות טובים, נתן תמיר גרינברג מופע מהסוג שראוי לו להתקיים מעל הבימות הכי גדולות במועדונים הכי חשובים בחוף המזרחי של ארצות הברית, פיוז'ן אמיתי של אר נ' בי, עם נשמה, בלוז וג'אז מהזן הכי משובח שרק קיים.

תרשמו שמות – אל גרין, וילסון פיקט, ג'יימס בראון, סליי סטון, ג'ו קוקר, לואי אמסטרונג. תרשמו לייבלים – סטאק, מוטאון, טמלה, גורדי. עכשיו תרשמו תמיר גרינברג, טדי הפקות. פשוט לקחתם את הפאר המוזיקלי של שנות השבעים במאה שעברה והנחתם אותו כאן ועכשיו.

קרוב לשעה וחצי שתמיר, הלבוש בחליפת הופעות עם שרוולי גדילים, העשויה כרפליקה של הימים ההם, מלווה בהרכב נגנים וזמרות שכלל את איתמר לוי בגיטרה חשמלית, דור סמוכה בגיטרת בס, בר אשכנזי בחצוצרה, יובל דרבקין בסקסופון, יונתן הרינגמן בקלידים, תמוז דולב על התופים ועימם שתי זמרות הליווי – כרמל זורע ואריאל צרפתי, כמעט ביג בנד של פעם, מגיש לקהל הרב מופע שכלל את כל השירים שהוא עיבד וביצע במהלך תכנית הריאליטי "הכוכב הבא" לצד חומרים ששיחרר בימים שקדמו לפריצה הגדולה, ביצועים שהפעימו את המאזינים והצופים לא רק אז על המרקע אלא גם כעת כאן ועכשיו מעל הבמה במופע חי.

כמובן שגולת הכותרת או שיאו של המופע היה כאשר הזמרת ואלרי חמאתי, מי שכיכבה בריאליטי לצידו בביצוע מדהים בכל רמה לשיר של לאונרד כהן – "הללויה", הצטרפה אליו פעם נוספת לביצועו של השיר ואף המשיכה בדואט נוסף כשתמיר מלווה את שניהם עם קלידי פסנתר הכנף – "All I Ask". הקהל נמס לגמרי. מתחת לבמה הגבוהה של האמפי נצבו עשרות בנות ששרו מילה במילה והחזיקו את הסמארטפונים גבוה גבוה אל מול הצמד. ואלרי שפרצה לתודעה עוד לפני תכנית הריאליטי עם השיר "שופטאק" שכתב והלחין עבורה האחד והיחיד חגי אוזן היום, מי שהצלחתה של נסרין קדרי נזקפת לזכותו. היום אחר הצהריים היא תשיק שיר חדש אשר ילווה בווידאו קליפ. אנחנו במתח!!!

תמיר גרינברג וואלרי חמאתי באמפי שוני. צילום יובל אראל
תמיר גרינברג וואלרי חמאתי באמפי שוני. צילום יובל אראל

ואתם.ן? אם עד היום לא ראיתם.ן את תמיר לייב על הבמה, ההזדמנות שלכם.ן מגיעה כעת, בתאריך 17 בנובמבר תמיר גרינברג יופיע בהיכל התרבות בתל אביב, כדאי להניח יד על כרטיסים

לחצו לצפייה בגלריית התמונות המלאה מהמופע

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: