קליפים חדשים

יקיר ששון – האם אמרו לך פעם

יקיר ששון סולן "רבע לאפריקה" משחרר את הסנונית מפרויקט סולו – "האם אמרו לך פעם של חיים חפר בעיבוד חדש, האזינו, צפו

יקיר ששון הסולן ומייסד הרכב הגרוב הישראלי "רבע לאפריקה" עובד בימים אלו על פרויקט אישי, אלבום סולו שיכלול שירים שכתב והלחין לעצמו. אולם דווקא השיר אותו בחר כסנונית הראשונה מתוכו כתב אחד הפזמונאים המאוד מפורסמים בתולדות הזמר הישראלי – חיים חפר. בגרסתו המוקדמת הולחן השיר בידי סשה ארגוב ובוצע בפי חברי להקת התרנגולים המיתולוגית אי שם בשנות השישים.

הרעיון לחידוש השיר בלבוש לחן חדש עלה במהלך שיחה עם רביד פלוטניק, חברו של יקיר שהציע לו להלחין מחדש את השיר. כך יקיר על הביצוע החדש – "כשקראתי את הטקסט של חיים חפר בנפרד מהלחן הוותיק, נכנסתי אל תוך המילים ואל המשמעות ופשוט התאהבתי. מכיוון שהשיר בלחן של סשה ארגוב היה מהיר, גם במוזיקה וגם במילים, הרגשתי רצון ללכת דווקא על דאון-טמפו, ופתאום – הכול הסתדר. הקולות מהעבר והעשייה בהווה. ידעתי שעכשיו אוכל לשיר את השיר מכל לבי. פרויקט הסולו שלי, שרובו רקום ממילים חדשות, מצא את שיר הבכורה שלו. אני מוסר את השיר לעולם בתקווה שבנים ובנות יפתחו את הלב באמת. כי כל אחד צריך שיגידו לו פעם."

על הקליפ אחראים עירן ששון, זוהר רון ואמיר רוזנס אשר גייס את השחקניות עליזה רז, אליאנה זקס, יוליה סמבי,שלי ג'יין וייסנברג, לירון אפשטיין, אורטל אצבחה, אווה אזולאי, איזבל סולפיסי, שירלי דאב, שרה בנסולי, מילי עשת ותמר אלטר ליטול חלק בקליפ.

אז ראשית מזל טוב ליקיר החוגג היום יום הולדת, ולהבדיל, ראוי לציין כי מחר יצויין יום השנה התשיעי ללכתו של חיים חפר, השירים נשארים אתנו.

וכמובן לגרסת המקור, איך אפשר בלי..

ועוד…לפני מספר ימים התקיים מופע מחווה לזכרו של המוזיקאי ליאור ייני, המככב בשיר המקורי, גם כאן נעשתה מחווה לשיר, הכל בכתבה.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: