כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה
כולל וידאו

המוזיקאי הבריטי מייקל צ'פמן הלך לעולמו

הזמר היוצר מייקל צ'פמן הלך אמש לעולמו בגיל 80, סיבת מותו טרם פורסמה.

מייקל צ'פמן היה זמר-יוצר בריטי וגיטריסט וירטואוז. בתחילת דרכו המוזיקלית הוא הושפע עמוקות מאמני ג'אז ולשם כיוון את יצירתו ואף ניגן כגיטריסט במספר להקות ג'אז, בעיקר בעיר הולדתו לידס באנגליה. הוא הרבה להופיע במועדוני מוזיקת הפולק סוף שנות השישים, כמו גם בסצנת המוזיקה הפרוגסיבית, והוציא לאור מעל 50 אלבומים.

צ'פמן ‏אף שיתף פעולה עם המוזיקאי והיוצר הישראלי אהוד בנאי. השניים ערכו סבב הופעות משותף בשנת 2013 ברחבי הארץ. בשנת 2015 חזר מייקל צ'פמן לביקור נוסף בישראל וערך מופע משותף נוסף עם בנאי, היינו שם. באוגוסט 2017 השיקו השניים אלבום משותף בשם –  EB = MC2, אהוד בנאי שר את הבתים בעברית וצ'פמן באנגלית. הם הופיעו גם באנגליה. בשנת 2019 צ'פמן חזר לתל אביב וקיים מופע נוסף יחד עם אהוד בנאי כאשר אל השניים מצטרף המוזיקאי האמריקאי ריילי ווקר.

כאמור אתמול הוא הלך לעולמו, סיבת הפטירה טרם פורסמה.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d