קליפים חדשים

יאיא – נדנדה

שוועתם של אנשי התרבות בפיו של יאיא כהן אהרונוב - "נדנדה", האזינו

יאיא כהן אהרונוב, המוכר לכולם כבסיסט ונמנה על מייסדי להקת "הדג נחש", משיק הבוקר שיר חדש – "נדנדה", השיר תומלל ביי חנן בן ארי והולחן במשותף עם יאיא כהן אהרונוב שגם הפיקו מוזיקלית. זהו שיר שמילותיו נכתבו ממש בתחילת ימי המגיפה הנוכחית וכעת הוא רלוונטי מתמיד. במיוחד לאנשים הנמנים על עולם התרבות והמופעים החיים. מעבר לכוונתו של חנן להתפייט מול ריבונו של עולם עולה מהשיר שוועה וזעקה של כל מוזיקאי ואיש תרבות בימים אלו. הטקסט והנרטיב הגלום בו הקשה מרוכך בחוכמה באמצעות מלודיה ומקצב ההופכים אותו למסר שיכול לעבור מפה לפה כשיר. זו המטרה וזו הדרך.

כך יאיא עם יציאת השיר – "אם הייתי צריך להגדיר את השנה וחצי האחרונות במילה אחת – נדנדה. תחושה כזאת, שנעלמה היציבות. או שאתה למעלה או למטה – אין אמצע. השיר נכתב בתחילת התקופה המשוגעת הזו, לא הבנתי אז כמה השיר הזה ינבא את הימים שיעברו עליי, יעברו עלינו. ובכל יום שעובר פה השיר מרגיש לי רלוונטי יותר ויותר עם השאלה הזאת שעולה: "ומי אני בתוך כל זה? טיפה בים או לוויתן?" אז חברות וחברים – קבלו את הקליפ של "נדנדה" שמרגש אותי מאוד בהשתתפות האנשים המשמעותיים בחיי: המשפחה האהובה שלי, והמשפחה השנייה שלי – הדג נחש. אם בא לכם לשתף אותי בדעתכם על השיר והקליפ, זה ישמח אותי ואם זה עשה לכם משהו ותרצו לשתף את זה הלאה זה יהיה לי לכבוד 🙏💙. תודה לאחי המוכשר כשד חנן בן ארי על היצירה המשותפת של השיר – אוהב אותך מאוד אחויה. תודה לדרור פז שביים צילם וערך את הקליפ ברגישות ובנחישות. תודה לכל הצוות שהתגייס ונתן את הלב לטובת התוצאה. תודה לדגים (גם לשאנן שלא הצליח בסוף להגיע) על הפרגון ועל התמיכה – זה לא מובן מאליו ובכלל. ולמשפחה שלי – ❤❤"

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: