קליפים חדשים

טריפולי – סטודיו נמסטה

טריפולי הוא סופר גרופ חדש של שלומי ברכה, ערן צור ודני מקוב המשיק את הסנונית הראשונה - סטודיו נמסטה, האזינו

ערן צור, שלומי ברכה ודני מקוב, הנמנים על הגוורדיה הוותיקה בסצנת הרוק והמוזיקה הישראלית התאחדו לכדי טריו רוק חדש העונה לשם "טריפולי". המוזיקאים המכירים איש את רעהו שנים רבות במהלכן נגנו זה לצד זה לא פעם ובכלל, נצלו את ההפוגה הממושכת בעולם המוזיקה והמופעים על רקע המגיפה ונפגשו על בסיס קבוע באולפן, שם יצרו להם שורת שירים המתבססים על הרכב רוק מצומצם של גיטרה, בס ותופים.

הם מזכירים לי, הן ברעיון והן במקור להקה די דומה שקמה בשנות השבעים בבריטניה, אף היא הייתה סופר גרופ בהגדרתה – Bad Company בה נטלו חלק מוזיקאי רוק פעילים שהגיעו מלהקות חשובות בסצנה ויצרו דבר חדש. הדמיון מתחיל ברעיון וממשיך גם בצליל.

אצל טריפולי הכל נוצר במהלך השהייה אולפן, מאלתרים, מעלים רעיונות, מנסים, בוחנים, מתקנים מנסים שוב, עד שהכל מתחבר יחדיו, טקסטים, מלודיות, אקורדים, מקצבים, גיטרות. התוצאה כבר ניכרת בשיר הראשון שיוצא כעת לאור – "סטודיו נמסטה" המביא על גבי מצע קוצני ועוקצני של קצב תופים שלא עוצר, גיטרה שיודעת לילל ובס שממלא את הפלואו טקסט שאינו קליל כלל וכלל. מי שייטיב להאזין למילים יפרק את הנרטיב לחלקיו וימצא שם סיפור קשה, אוהבת את ההוא, הוא אוהב אותה, ההוא לא אוהב אותה, היא לא אוהבת אותו, סמתוכה, כנסו להקשבה ותפענחו לבד…

כך הבוקר ערן צור עם השקת השיר החדש – "לפגוש מדי שבוע את שלומי ברכה עם הניסוח החד והמצחיק שלו
ואת המתופף דני מקוב עם הראיה הרחבה והדיוק שלו ישבנו וכתבנו יחד את שירי האלבום. קבלו את השיר ה1 – סטודיו נמסטה."

גם שלומי מוסיף כמה מילים – "היי חברים, רוצה להכיר לכם הרכב חדש שאני חבר בו שנקרא טריפולי. נוסד בשיחת טלפון, נכתב שיר בכל מפגש שלנו ונולד אלבום שהוקלט ביומיים, בנגינה חיה בלי תיקונים, בשיטת הניו אולד סקול. עם ערן בלי הצור, שלומי בלי הברכה ודני בלי המקוב. יחד עם רונן רוט שעשה עבודת סאונד מדהימה, וקליפ שצילם וערך ואדים מכונה. קבלו את סטודיו נמסטה."

על הקליפ אחראי ואדים מכונה.

 

מופע הבכורה של הטריו יתקיים במסגרת פסטיבל "סנטרל פארק" (יערות מנשה) שיתקיים בתאריך 21.8, בערב בו יופיעו גם פורטיסחרוף ותמר אפק. כרטיסים כאן.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: