קליפים חדשים

ספי אפרתי – (השיר ההוא של) מיקי שביב

המוזיקאי ספי אפרתי במחווה למוזיקאי מיקי שביב - "(השיר ההוא של) מיקי שביב", האזינו

המוזיקאי ספי אפרתי, חבר בלהקת "מוניקה סקס", בהרכב של אביב גפן  "התעיוט" ובהרכב המשותף עם וסטיבן ווילסון "בלקפילד" משיק כעת שיר חדש שנכתב, הולחן הופק ומבוצע על ידו – "(השיר ההוא של) מיקי שביב". מדובר בסנונית ראשונה מתוך מספר שירים שספי מתכנן לשחרר במהלך השנה הנוכחית מבלי להתחייב על פורמט אלבומי. כשמו כן הוא – שיר מחווה ליצירתו המוזיקלית של מיקי שביב.

כך ספי עם יציאת השיר – "אחד הדברים שקרו לי במהלך תקופת הקורונה הוא שניצלתי את הזמן שהתפנה, לקחתי קבוצה של שירים ולחנים שהצטברו עם השנים, הפקתי ושייפתי אותם. בשיר הזה נעזרתי גם בכישרון של פיטר רוט, חברי ללהקת מוניקה סקס, וגיא שמי, שהפיק את האלבום הקודם. השיר מתאר סיטואציה של זוג שמוצא את עצמו מתמודד עם מבול תנ"כי נוסח משבר האקלים, ובן הזוג שהמוצא היחיד שיש לו מהמצב הוא להאזין לשיר של מיקי שביב ולהירגע. במילות השיר אפשר לזהות באיזה שיר של שביב מדובר".

האם מדובר בשיר שמיקי שביב כתב לשלישיית מנגו – "ריקוד לאור הירח"? אכן כן!!

על הקליפ אחראי שחר אבן צור.

 

השיר של מיקי שביב…

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: