כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

מחזות זמר בתאטרון
כולל וידאו

איציק כהן הוא סאלח שבתי

בגרסה החדשה של המחזמר אודות סאלח שבתי המתבסס על סרטו של אפרים קישון מתגלה איציק כהן פעם נוספת כשחקן מצויין, יש גם שירים, מחזמר.. היינו בפרמיירה.

תילי תילים של מילים נכתבו ונערמו כבר על סרטו של הסופר אפרים קישון "סאלח שבתי". הסרט הפך לאחר מכן למחזמר המוצג מעל התיאטראות בארץ. בתחילה בכיכובו של זאב רווח וכעת בכיכובו של איציק כהן.

לפני כחודש נכחנו בפרזנטציה בה בוצעו כמה סצנות מתוך המחזמר, הייתה זו בבחינת "כוכב הצפון" שהראה את הדרך למחזמר המתרענן להפוך ללהיט מחדש.

סאלח שבתי, סיפור המעשה

סיפור עלייתו של סאלח שבתי, אשתו אתרוגה וילדיו מצפון אפריקה עם קום המדינה היישר אל המעברה, כור ההיתוך של עולים מארצות שונות ומגוונות אל המדינה שבתחילתה והמפגש עם אנשי הקיבוץ ופער התרבויות, כבר מזמן הפך לקלאסיקה לא רק בשל הדמויות שקל לחבב אלא ובמיוחד כי מדובר בתרגום ריאליסטי מלא חן והומור של אפרים קישון למצב האמיתי בארץ.

לאיציק כהן המככב בדמותו של סאלח זו כבר הפעם השנייה בתפקיד אותו מילא לפני 13 שנים במסגרת התיאטרון הקאמרי. כעת המחזמר עולה בהפקת התיאטרון הארצי בבימויו של צדי צרפתי ועם הפזמונים שחיבר חיים חפר והלחינה נורית הירש, שניהם חתני פרס ישראל. לצידו של כהן משחקים בתפקידים הראשיים נופר סלמאן כחבובה, בתו של סאלח, עדי אלון כבנו שמעון וגל פופלר כבן הקיבוץ המתאהב בחבובה – זיגי.

סאלח, הפרמיירה

צהרי יום שישי בבית החייל, משכנו של התיאטרון הארצי, הצגת פרמיירה חגיגית למוזמנים. קבלת פנים בטעם צפון אפריקאי עם מגשי פריקסה ממולאים בסלט טונה טוניסאי לצד חלות עם מטבוחה ושניצל, ירקות כבושים ועוד, לתת תחושה התואמת את ההווי המתבקש לקראת המחזמר.

איציק כהן בתפקיד סאלח שבתי. צילום יובל אראל
איציק כהן בתפקיד סאלח שבתי. צילום יובל אראל
שמעון ובת שבע. צילום יובל אראל
שמעון ובת שבע. צילום יובל אראל
חבובה וזיגי. צילום יובל אראל
חבובה וזיגי. צילום יובל אראל
סאלח בוחר בכולם. צילום יובל אראל
סאלח בוחר בכולם. צילום יובל אראל
סאלח שבתי וחבובה. צילום יובל אראל
סאלח שבתי וחבובה. צילום יובל אראל
סאלח ואתרוגה שבתי. צילום יובל אראל
סאלח ואתרוגה שבתי. צילום יובל אראל

הקהל מהופנט למן הרגע הראשון אך לא שוכח לשתף פעולה ולפרגן ברגעים הנכונים, אם במחיאות כפיים קצובות לצד ביצועי השירים או לרגעים הכי מוכרים בסיפור המחזה שהפעם מקבל גם פרשנות אקטואלית בדמות הבחירות המתקיימות חדשות לבקרים, העסקנות הפוליטית ויחסי הקיבוץ והפריפריה החדשה.

אח יא ראב…

אין צורך להכביר במילים, אציין כי מדובר בקאסט שחקנים מצויין שיודע להנגיש את הסיפור והעלילה באופן מצויין, כמובן שהרבה עיניים מופנות כלפי השחקנית והזמרת הצעירה נופר סאלמן שכוכבה דרך לאחרונה ביתר שאת בעקבות השתתפותה בסדרת המקור "היורשת" בערוץ קשת 12 בה היא מגלמת את דמותה של טופז בדש, זמרת מתחילה בסצנה הימתיכונית.

שורה אחרונה – לכו להצגה, רוצו!!

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d