קליפים חדשים

יעל את מגזימה ויובל מלכה – ירושלים (נערת גבעות)

בשיר החדש של הראפרית ויוצרת יעל בורנשטיין היא מדביקה לנו בפנים את הבעיות של ירושלים, צפו

אחרי שהגישה את השיר "אור" יוצא שיר נוסף בדרך לאלבום של יעל ברונשטיין, העונה לטייטל הבימתי "יעל את מגזימה" – זמרת, יוצרת, ראפרית ירושלמית והפעם שיר על ירושלים המבקש במילותיה להציג את שלל צדדיה וגווניה של העיר – מורכבת, מפוארת, ישנה, עכשווית ומלאה בקונפליקטים דתיים ופוליטיים.

יעל שילבה אל תוך ההפקה מוזיקלית של השיר מעבר לפיסת ניגון מתוך "ירושלים של זהב" המיתולוגי מאת נעמי שמר גם פתיתי קולות מהשוק, מהרכבת הקלה, ואפילו כמה מילים מאחד התושבים הוותיקים. לצידה של יעל מנגן ושר המוזיקאי יובל מלכה.

את השיר עוטף קלים עליו אחראי דניאל דהן אשר הציב את יעל ויובל בספוטים מוכרים בליבה של העיר כשהוא יוצר קולאז של מקומות אנשים ומראות מהעיר.

כך יעל עם יציאתו של השיר – "זוהי קריאה לכל מי שאפשר להוציא מירושלים, אבל בחיים אי אפשר להוציא אותה ממנו. לכל המאוהבים ולכל המסוכסכים, לכל מי שלא מבינה אותה בכלל (והולכת רק עוד יותר לא להבין), לכל מי ששוטטו ברחובות הלא פלרטטניים שלה, ואיבדו את המזרח, לכל המתגעגעים ולכל המסתקרנות, וגם למי שברחו ולא מצאו את הדרך חזור, הנה שיר אהבה לא מחמיא לירושלים שלי, זקנה כמו הנצח ועדיין נערת גבעות. ברוך הבא יובל מלכה, תודה שבאת להעלות את הכל בסערה השמיימה…"

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: