קליפים חדשים

שיר לוי – חדר וחצי

שירו החדש של שיר לוי - חדר וחצי, מרגש ומיוחד מבחינת זוית הראיה, האזינו

שירו החדש של הזמר שיר לוי – "חדר וחצי" נכתב והולחן בשיתוף פעולה עם היוצרים אבי אוחיון, הראל סקעת ואליה רוסיליו בהפקתו המוזיקלית של תמיר צור. כבר מהשורה הראשונה ניתן להבחין כי מילות השיר נכתבו מנקודת זוית נשית, קול נשי המובא בשיר ומבוצע בידי גבר. לא מקרי, יד מכוונת, דווקא היפוך התפקידים יוצר כאן את העניין והריגוש הנוסף, באשר השיר עוסק במערכת יחסים מורכבת בין גבר ואישה ומציג דווקא את הצדדים הפחות נוצצים ויפים מנקודת ראותה, הטקסט מבקש להדגיש את חוסר הביטחון, הכאב, והפחד שקיימים, נקודות שיש פחות עניין בחשיפתם. וכאן דווקא קולו העוצמתי של שיר, הופך את ההאזנה לחוויה חושפנית ומרגשת יותר.

האם הבחירה להשיקו היום נקבעה במכוון? יום האישה הבינלאומי, יום בו מובאים הדגשים להעצמה ושוויון בין המגדרים, כן, ללא בושה, בגאווה.

כך שיר לוי על השיר והחוויה שהוא מסמל ובמיוחד ביום המיוחד – "דווקא בתקופה זו שאנו נחשפים מדי יום לאלימות כלפי נשים שיר מהסוג הזה חשוב. הוא מדבר על הסימנים הפזורים לאורך כל מערכת היחסים. לעיתים מדובר רק בנכות רגשית בן הזוג שאינו יודע להעניק אהבה אבל אינו מתנהל בצורה אלימה, אבל לעיתים לצערי אלו הן נורות אזהרה אדומות ומהבהבות שאומרות שמערכת היחסים אינה בריאה ונכונה וצריך לקום וללכת לפני שיהיה מאוחר מדי.."

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: