קליפים חדשים

שלמה ארצי – דבק

שלמה ארצי פותח את השבוע עם שיר חדש "דבק" מתוך אלבום חדש שיצא בעוד חודש, צפו

שלמה ארצי כתב, הלחין ומבצע שיר חדש – "דבק" בהפקתו של דודו טסה, המהווה את הסנונית הראשונה מתוך אלבומו החדש  הצפוי לצאת לאור בתחילת מרץ 2021. בשירו החדש מציג ארצי בפני המאזין את תמונת המצב החברתית העגומה אליה נקלענו במהלך השנה החולפת, קריסת עולם התרבות, אובדן דרך, שבטיות, נתק בין אנשים, תסריטים הזויים שהפכו למציאות. ארצי אפילו לא מגיש המלצה לתיקון, הוא פשוט זורק לנו את המצב המחורבן בפרצוף.

לקראת יציאת השיר החדש כתב עליו שלמה ארצי מספר מילים בטורו הקבוע בעיתון ידיעות אחרונות ביום שישי האחרון – "… ועכשיו אני מגיע ל"דבק" שהוא שיר חדש שנוציא בשבוע הבא לאוויר הרדיואים והספוטיפאים. דבק , כי הוא מדבר על מה שהדביק אותנו יחד לטוב ורע בזמנים המוטרפים האלה. כלומר דבק ההישרדות והחסד. ומבחינתי להוציא לאור שיר שעשינו בתנאים בלתי אפשריים כמעט בימי הקורונה, משמעותו להפיח תיקווה בחיים שנסגרו ובמיוחד עם דודו טסה שהפיק אותו באהבה ומסירות במשך חצי שנה אינטנסיבית. הצלחנו להתגבר ביחד על המרחק הפיסי כשעבדנו בשלט רחוק, הוא באולפנו ואני סגור מהבית. אז בטח שאני נרגש , איך לא? הרי את השיר הראשון חיי הוצאתי בשנת 1970 , כשכבר הגיעו אמנם לירח , אבל בשבילי זה היה כמו נעיצת סיכה בבלון או עליה לתורה , או לידת ילד"

על הקליפ אחראי ירון שילון.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: