קליפים חדשים

סולניות האופרה הישראלית – מכורה שלי

סולניות האופרה הישראלית בשירי ארץ אהבתי - "מכורה שלי", האזינו, צפו

בעוד שעות ספורות יחל הצום הגדול, סליחה, הסגר השלישי, עמישראל יאלץ פעם נוספת להשתבלל עצמו לדעת בין ארבעת הקירות (למי שיש). חשבתי על המנון או קאנון דרמטי כדי לסמן ולסמל את המעבר מחול לחושך והנה זמרות האופרה  הישראלית – נתי צ'רני, טל גנור, גוני כנעני ודניאלה סקורקה, הגישו את הביצוע המהמם הזה לאחד השירים הצרובים בתנ"ך של הפזמונאות הישראלית – "מכורה שלי" מתוך המחזור המשולש של "משירי ארץ אהבתי" שכתבה המשוררת לאה גולדברג, אשר שמותיהם נגזרים על פי מילות הפתיחה שלהם – א. מכורה שלי ב. בארץ אהבתי השקד פורח ג. בארץ אהבתי האביונה.

השיר "מכורה שלי" התפרסם בשנת 1951 בכתב העת "אורלוגין" של אברהם שלונסקי ובשנת 1970 הולחן לראשונה בידי דפנה אילת עבור חוה אלברשטיין שבצעה אותו. השיר שהפך לנכס צאן ברזל זכה למספר ביצועים ולפני שנתיים זכה לביצוע של הזמרת שרית חדד במעמד טקס הדלקת המשואות ביום העצמאות ה- 70 למדינת ישראל.

כעת הוא מקבל את הטיפול הכי משובח שאפשר לתת לשיר כאשר ארבעת הסולניות של האופרה הישראלית – נתי צ'רני, טל גנור, גוני כנעני ודניאלה סקורקה שרות אותו בליוו מוזיקלי של תזמורת סימפונט רעננה ובעיבודו המוזיקלי וניצוחו של  דוד זבה, אז שיהיה  לכם חג סגר שמח!!!

מְכוֹרָה שֶׁלִי, אֶרֶץ נוֹי אֶבְיוֹנָה – לַמַּלְכָּה אֵין בַּיִת, לַמֶּלֶך אֵין כֶּתֶר. וְשִׁבְעָה יָמִים אָבִיב בַּשָּׁנָה וְסַגְרִיר וּגְשָׁמִים כָּל הַיֶּתֶר.

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: