קליפים חדשים

גילי ארגוב – מאמי

גילי ארגוב מחדש את שירו המיתולוגי של מיכאל מחפוד פטישי "מאמי" והפעם עם טאצ' דאנס, יש גם סיפורים, צפו בקליפ

הזמר גילי ארגוב, בנו של זוהר המנוח, חוזר ארבעים שנה אחורה אל שנות השמונים ומגיש ביצוע מחודש לשירו של מיכאל מחפוד פטישי – "מאמי". שיר שהפך בזמנו ללהיט מיתולוגי ולסוג של המנון מחאה מזרחית על רקע הקיפוח החברתי.

פטישי כתב את מילות השיר בעת שריצה עונש מאסר והשיר נחשף לציבור הרחב כאשר נבחר להוות חלק מהמחזה "סורגים" שעסק בחיי האסירים בכלא. השיר שאת מילותיו כתב פטישי בסיועו של אילן גולדהירש היווה חלק ממאבק משפטי לאחר שהוברר כי הלחן אותו יצר חיימון אלגרנטי (להקת האריות) במקור לשיר של ילד הפלא נועם קניאל נלקח ללא רשות (עניין שהוביל לתביעה על זכויות יוצרים שנסגרה בהליך בוררות באקו"ם)

בנוסף לביצוע המקורי של פטישי ולביצוע של השחקן ארנון צדוק בסרט על פי המחזה קיימים עוד מספר ביצועים – הראשון של להקת טיפקס והשני, המאוחר יותר, של הזמר חן אהרוני. שני הביצועים הנוספים הובילו את השירה על גבי מקצב רקיד ולמעשה נטלו מהנרטיב את מוטיב הדיכאון והעצב. מי שמבצע את השיר מעת לעת בהופעותיו תוך שמירה על הנוסח המקורי הוא הזמר והיוצר אורן ברזילי (מופע הארנבות של דר' קספר).

גם העיבוד החדש לשיר אשר נערך בידי משרד הפקה היושב במקסיקו סיטי (וובר מיוזיק) הלביש את שירתו של גילי ארגוב על מקצב רקיד.

כך גילי ארגוב על ההחלטה לששיר את הביצוע המחודש – "בחרתי לחדש את השיר "מאמי" משום שגדלתי עליו מבית אבא והייתי שומע את אבי זוהר ז"ל שר את השיר הזה, בנוסף הייתי שר אותו בהופעות והחלטתי להקליט את השיר באופן מקצועי באולפן הקלטות ולקדם אותו. תודה רבה לקהל שמלווה אותי ומחבק אותי לאורך כל הדרך זה הכל שלכם ובזכותכם".

להאזנה לגרסה המקורית מיכאל פטישי

לביצוע של חן אהרוני

הגרסה של אורן ברזילי (מופע הארנבות של דר' קספר..), כך הוא תועד על ידי במועדון בארבי.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: