קליפים חדשים

ישי ברגר – המסכה

ישי ברגר משיק שיר חדש מתוך אלבום סולו שבדרך, צפו בקליפ

אחרי שנים רבות כחלק מלהקת הפאנק הישראלית הכי מפורסמת ברחבי העולם – Useles ID, עובר דרך הרכבי הכסאח המקומיים "בא לבר" ו"טברנק", יוצא ישי "ישקי" ברגר לקריירת סולו ומשיק את השיר הראשון מתוך אלבום אישי חדש וראשוני – "המסכה".

אכן שינוי מפתיע ביותר, השיר החדש עם טקסט ישיר בגוף ראשון בהפקתו של רועיקי דותן.

המסכה

"כל כך הרבה דברים שרציתי להגיד לא ידעתי מה נכון ומה נכון לשמור בפנים חושב בשביל לחשוב בלילה זה מפסיק כמו כולם הולך לישון ואז באים הסיוטים הסיוטים מסויטים מטורפים מטופשים מתעורר הכל מוזר ויש זיעה במצעים בין עשרים לשישים עוצרים בארבעים זה לא נהיה יותר פשוט אנלא לא עושה אותם יותר גאים אין טוב ורע יש רק ערבוב של הדברים הבנים יהיו בנים לא מדברים על עניינים ומה עוזר לדבר, אני לא מוצא מילים חתכתי מהדרינק ואני לא עושה סמים לייבש את התאים, זה עבר לי עם הגיל לא פחדתי פחות השגעון נהייה רגיל נהייתי מרושע מחופף ומזויף אני פחות חקויאק העולם יותר מטורף פתאום שוב ברחוב לבד כמו שאפשר היה לחשוב שאהיה בגיל מאוחר עם כובע מצחיק ומסיכה שלא יורדת היא אף פעם לא עובדת האדם לא מתקדם הוא פסיבי אינטנסיבי זה דוקו די פסיכוטי אלים ואגרסיבי עוד טעות בזיהוי תמיד נופלים על החפים אולי זה אלה שאוכפים הם בעצמם עבריינים איו ספק פרנואידי מושפע קצת מהווידי כמה אינפורמציה, אלי באבא אלי שידי לעד אנלא פתור רגיל להיות בטור התריס אולי פתוח החלון שלי תמיד סגור פתאום שוב ברחוב לבד כמו שאפשר היה לחשוב שאהיה בגיל מאוחר ואולי הוא כאן המסיכה לאט יורדת היא אף פעם לא עובדת פתאום שוב ברחוב לבד כמו שאפשר היה לחשוב שאהיה בגיל מאוחר עצרתי כאן המסיכה עכשיו יורדת לאט לאט יורדת"

איך הכל החל

כך ישי על השיר החדש – "..לפני כמה חודשים חבר שלי הגאון מתן התקשר אלי בערב – חקויאק מאוזו. הוא אמר לי בערך ככה- "אני מצטער שאני מתקשר אליך חקויאק מאוזו, אבל דיברתי עם רועיקי וסגרתי לכם יום באולפן למחר בבוקר. אני רוצה שתעבוד איתו על שיר שלך. שיר אחד. תראה איך זה הולך לכם. אני פשוט רוצה לשמוע שיר שלך עם הפקה שלו. יהיה לכם כיף. *גרעפס* מחר אתה נפגש עם רועיקי. אני אולי שיכור עכשיו, אבל אני יודע על מה אני מדבר (משפט שכל שיכור תמיד יגיד)." וואלאק אני אזכור את השיחת טלפון הזו לכל החיים. למחרת נפגשתי עם רועיקי והקלטנו שיר. שלחנו אותו למתן שהגיב "אמרתי לך". שבוע אחרי נפגשתי עם רועיקי שוב והקלטנו עוד שיר. מתן אהב. התחלתי לכתוב שירים ביום שני כי ידעתי שאני עומד לפגוש את רועיקי בשלישי. כל פעם שלחנו שיר חדש למתן וכל פעם הוא אמר לי "אין, ידעתי, אתה על השירים ורועיקי על ההפקה זה שילוב מדהים". אני ומתן חברים מהימים של הופעות במושב מזור. אני ורועיקי חברים מימי הפטיפון. אני כל כך שמח שיש לנו את החיבור שיש לנו…אנחנו לא מחוברים בגלל הבילויים של פעם כמו שאנחנו מחוברים בגלל שאנחנו בעצם משפחה – ואנחנו משפחה בזכות המוזיקה. זה השיר הראשון שיוצא מהחיבור המוזיקלי שלי עם רועי דותן שנוצר בזכות מתן. מקווה שלכולם יש חברים טובים כמו שאני זכיתי שיהיו לי."

הקליפ צולם באולפני כח וידאו על ידי שאול לוריא, עריכה ובימוי: מתן כהן-גרומי

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: