קליפים חדשים

מיכל אמדורסקי – קומי ולכי

מיכל אמדורסקי מדגימה כיצד אמן אמיתי אמור לפעול - שיר מחאה כנגד תופעת האלימות כלפי נשים, האזינו וצפו בקליפ

אחרי "שתיקה מוזיקלית" של עשור היוצרת והזמרת מיכל אמדורסקי, חוזרת עם שיר נוקב וחריף שנועד להעלות את המודעות ולשים את האמת הכואבת בפרצוף – סיפורה המזעזע של שירה איסקוב, תושבת מצפה רמון שהוכתה למוות (וניצלה בנס) על ידי בעלה, הרעיד אותה. סיפור זה שהגיע חודש לאחר מקרה האונס הקבוצתי האכזרי שחוותה הנערה בת ה-16 ושנה לאחר רצח מיכל סלה ע"י בעלה, עורר את אמדורסקי, שלרוב נמנעת להכניס לשיריה אלמנטים מחאתיים, ביקורתיים וחברתיים, "לשבור שתיקה" ארוכה ולהצטרף למחאה המבעבעת בדרך המקורית והמיוחדת כמו שרק היא יודעת: המוזיקה. על ההפקה המוזיקלית – חן מצגר אדר.

השיר "קומי ולכי!" שהיא כתבה והלחינה הוא שיר עם טקסט נוקב, אשר נועד להעביר מסר מציל חיים לאותן נשים שחוות התעללות מכל סוג.

כך מיכל אמדורסקי על התופעה, המקרה והשיר – "קורים במדינה שלנו מקרים כל כך נוראיים שפשוט 'מתמסמסים' שלא מקבלים יותר מדי דגש ולא זוכים להתייחסות רבה מדי מצד הגורמים הרלוונטיים שאמורים לאכוף אותם. תיקי אלימות נסגרים בסכסוך משפחתי, הרווחה מתעלמת וכך גם הממשלה, נשים שחוות אלימות פיזית, מתביישות לדבר, וכשכבר מקבלות אומץ ופונות לעזרה, לא מקבלות מענה או התייחסות. מהגורמים הרלוונטיים שאמורים להגן עליהן! ההרתעה הכי חזקה באה מאיתנו, האזרחים, אני לא אשתוק ! וזה מה שעורר בי את הצורך והרצון העזים להקדיש את כולי ליצירת השיר הזה שיהדהד ויעביר את המסר. אם אצליח להציל אישה אחת דרך השיר ודרך ההד התקשורתי והציבורי בעקבותיו עשיתי את שלי "

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: