קליפים חדשים

גדי אלטמן – הגלגל מסתובב

בשירו החדש גדי אלטמן לוקח את המאזין אל שדות הקיבוץ מחוז ילדותו, צפו בקליפ

שירו החדש של גדי אלטמן, סולן להקת בוטן מתוק בקרקס, מסמן את הדרך אל אלבום סולו חדש שבדרך. השיר עוסק בילדתו בקיבוץ, עם הקצב האיטי של העולם הישן שכבר חלף ועבר. השיר שנכתב, הולחן, הופק מוזיקלית ומבוצע בפי אלטמן מבקש להביא עם כלי הנגינה כבנג'ו, גיטרת סטיל וגיטרות אקוסטיות תחושות של עבר באווירת פולק נינוחה וקורץ בצליליו לעבר מחוזות הכפר בלב ליבה של אמריקה הגדולה כסימבול לסצנת החקלאות המקומית.

כך גדי על השיר החדש – "אבי ניהל בתקופת ילדותי את ענף גידולי שדה בקיבוץ שלנו, קיבוץ מגל בעמק חפר, ואני גדלתי בין הטרקטורים לקוטפות הכותנה, והשדות היו לי לגן המשחקים הפרטי שלי. כלכך אהבתי לשבת לצדו של אבא על הטרקטור, ולחרוש את התלמים זו הייתה הרגשה מדהימה שמאוד קשה לשחזר כיום, ואני מקווה שהשיר והקליפ מעבירים במעט את התחושה הזו 'הגלגל מסתובב' הוא כולו שיר געגועים לימים רחוקים ופשוטים יותר."

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: