קליפים חדשים

שולי רנד – משניתנה הרשות

בדרכו הייחודית מסמן שולי רנד את צוק העתים ומציג את תמונת המצב מנקודת ראות החיה את שפת המקרא, צפו בקליפ

שולי רנד מגיש שיר חדש אותו כתב והלחין בשפתו הייחודית הניזונה משפת המקרא של כתבי עמישראל. השיר שהופק מוזיקלית במשותף עם חבורת הנגנים המלווה את שולי – אסף תלמודי, ניר מנצור, אביחי טוכמן, גדי פוגטש, עמית יצחק, מצליח לתאר ולהציג את הלכי הרוח של תקופה זו בדרכו.

השיר החדש מגיע חמישה חודשים לאחר ששולי רנד השיק את השיר "אחים אחים (אהבת פועלי במה)" אשר בא להרים ולהודות ל"חיילים האפורים של עולם התרבות". שפרנסתם נמחקה במחי החלטת ממשלה חסרת מצפון.

כך שולי רנד על השיר החדש, בשפתו הייחודית – "משניתנה הרשות למשחית שוב לא יבחין בין צדיק לרשע, בין גלוי הראש למעוטף בטלית, בין שחור ללבן, בין איש לאישה. בשעה איומה ויפה זו, שעה בה נמשך השטיח מתחת רגלינו, שעה בה קורסים בתרועה כל מגדלינו, כולנו בלי הבדלי דת גזע ומין, בעלי הבחירה כולם יושבים רועדים ומבולבלים על אותה הרפסודה. עד אלוהינו ירחם."

על הקליפ אחראי עודד פרבר.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: