חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה
כולל וידאו

נדחתה בקשת השחרור לרוצחו של ג'ון לנון, מארק דייוויד צ'פמן

זו הפעם ה- 11 שוועדת השחרורים דוחה את בקשתו של הרוצח לשחרור מוקדם

מארק דייוויד צ'פמן, אשר הורשע ברצח ג'ון לנון, נדחה שוב בידי וועדת השחרורים וימשיך לשאת את עונש המאסר בכלא לפחות שנתיים נוספות, תאריך שחרורו המלא עומד על אוגוסט 2022.

צ'פמן, בן 65, מרצה כיום עונש מאסר עולם לאחר שהודה באשמה ברציחתו של החיפושית ג'ון לנון בתאריך 8 בדצמבר 1980. בשנת 2000 צ'פמן התייצב לראשונה בפני וועדת השחרורים, אך בקשתו לשחרור מוקדם נדחתה אחת עשרה פעמים עד כה.

בדיוני וועדת השחרורים בעבר טען צ'פמן כי מצא את ישו ואמר שהוא חש "יותר ויותר בושה" על מעשיו. עם זאת, אלמנתו של לנון, יוקו אונו, טענה נגד שחרורו של צ'פמן ואמרה שהיא חוששת לשלומה של משפחתה.

ג'ון לנון היה בן 40 כאשר צ'פמן ירה בו 5 פעמים באקדח בעת שהמוזיקאי עמד בפתח בניין מגוריו בניו יורק.

לנון היה אחד המוזיקאים, הזמרים וכותבי השירים הפוריים והמשפיעים ברוקנ'רול והוא נודע בזכות שני דברים עיקריים: הראשון הוא עבודתו המוזיקלית, בעיקר כחבר להקת הביטלס, שהביאה אותו לפרסום עולמי. השני הוא העובדה שהחל מתקופה מסוימת בחייו, החליט לנצל את פרסומו להפצת מסרים שבהם האמין – כמו שלום ואחווה, וכך קנה את הערצתם של המונים שהזדהו עמו ועם עקרונותיו. במהלך הקריירה המוזיקלית שלו הוא נטל חלק ב- 23 אלבומי אולפן ועוד 5 אלבומי הופעות יחד עם הביטלס, השיק עוד 11 אלבומי סולו שלו וגם עם יוקו אונו. לנון וחברי הביטלס היו המוזיקאים הראשונים שזכו לאות חבר במסדר האימפריה הבריטית בשנת 1965מידי מלכת בריטניה, הוא גם זכה בפרס גראמי למפעל חיים על פועלו במסגרת הביטלס ובקריירת הסולו לאחר מכן. לו היה חי עדיין לנון היה חוגג את יום הולדתו ה- 80 באוקטובר הקרוב.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: