קליפים חדשים

רם אוריון עם זיו בראשי- אין אותי

בדרך לאלבום חדש, רם אוריון מגיש שיתוף פעולה עם זיו בראשי, צפו בקליפ

שיר שני מתוך סדרה של שיתופי פעולה שיוצר גיבור הגיטרה רם אוריון, (הראשון יצא במרץ – "הטנק" עם עמיר לב) והפעם שיתוף הפעולה הוא עם הזמרת זיו בראשי, היא כתבה את המילים, הוא הלחין את המנגינה, היא שרה, הוא מנגן. התוצאה היא טקסט של ילדה ירושלמית באלנבי של תל אביב עטופה בצלילים של תל אביבי מלידה. וכן יש כאן גם אווירת קיץ לחה ודביקה, בלי ים ובלי שלגונים, פשוט תל אביב מהבילה שכזו, בניגדו לירושלים היבשושית וקרירה בלילות. לא מנסים להתייפייף, מבקשים להביא מציאות אל תוך שיר חדש.

כך רם אוריון על השיר ושיתוף הפעולה"שמח להציג – אין אותי. שיר חדש. זיו בראשי במילים+וייב מושלמים ושירה מהממת, אני בפלייבק. מילים וקרדיטים מצורפים לקליפ ה(אהמ.. בסיסי?) שעשיתי ומתעד את תמצית חוויית הקיץ הדרום תל אביבי שלי."

גם לזיו בראשי יש כמה מילים בעקבות השיר והקליפ"..יש הרבה מילים בראש והיד מתבלבלת על המקלדת אבל אני כן אגיד שהשיר הזה הוא מעכשיו לתמיד זיכרון של קיץ בפלורנטין והסאונד של המזגן והליכות ליליות עם אוזניות על אלנבי ונסיעות אופניים על דרך יפו וזיעה ודמעות וגם צחוק. אני אגיד שרם הוא אגדה חיה ולנגן איתו ולשתף איתו פעולה זו זכות ענקית והגשמת חלום ואני מודה לחיים האלו שהפגישו בנינו. אני אקדיש את השיר לתל אביב שבנתה אותי ואז הרסה אותי ואז שוב בנתה אותי ובכלל זה מן רגע של הוקרת תודה לכל האנשים שפגשתי בדרך ולסיטואציות שפגשו אותי גם אם אז זה כאב  זה הכי הרבה מילים שכתבתי בשיר וגם בפוסט נראה לי  מקווה שפיניתם מקום בלב ובוול שלכם מואה 

את הקליפ המתעד מעקב בסגנון ורטיגו אחר ספוטים של שלוליות מי מזגנים בדרומה של תל אביב יצר, ביים וערך רם אוריון בעצמו.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: