חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

אמנים למען עובדי תעשיית התרבות

שורה של אמנים פופולאריים התגייסו היום לסייע בפרויקט הגמ"ח למען הפועלים "השקופים" של תעשיית התרבות, צפו בתמונות.

כאשר אנחנו יושבים באולם וצופים באמן האהוב עלינו על הבמה מבצע את השירים שהפכו ללהיטים לא תמיד אנחנו מודעים לכל אותם "חיילים אלמוניים" שדאגו לעתים יום לפני כן, לעבוד בשטח, להקים את הבמות, התאורה ומערכות ההגברה, לדאוג לציוד על הבמה שיתפקד במאה ועשרים אחוז במהלך המופע, להישאר עמוק אל תוך השעות הקטנות של הלילה לפרק את כל הקונסטרוקציות, אלו הם העובדים האלמוניים של תעשיית הבידור, התרבות והפנאי, עובדי במה, טכנאי סאונד, תאורנים, מתאמים, מפיקי שטח, מנהלי במה ועוד שורה רבה של מקצועות הנלווים לעולם הזה שקפא מלכת מאז מרץ 2020.

מתברר כי לאורכה של התקופה המאוד חשוכה הזו היו מי שדאגו במה קרוי מתן בסתר, גמ"ח ולב רחב לדאוג שכל אותם "חיילים אלמוניים", "העובדים השקופים" לא יגיעו, הם ובני משפחתם התלויים בפרנסתם שנעצרה, לפת לחם ולתחושת רעב, מידי יום עמלים מתנדבים רבים תחת המטריה של ועד הפעולה של תעשיית האירועים והתרבות, תוך הסתייעות בגופים ציבוריים מסחריים גדולים התורמים מוצרי מזון ועוד רבים על מנת שבסופו של יום חבילות הסיוע יגיעו לאלו שבאמת צריכים אותן.

היום קרא אלירן ברדוגו, מפיק מוכר וממובילי פעילות ועד הפעולה של התעשייה הזו, לשורה של אמנים וידוענים ליטול חלק בנטל ההתנדבותי במטרה לעורר את המודעות הציבורית הרחבה לנושא.

מושיק עפיה ופנינה רונבלום - אמנים מתנדבים בפרויקט חבילות הסיוע לעובדי תעשיית התרבות
מושיק עפיה ופנינה רונבלום – אמנים מתנדבים בפרויקט חבילות הסיוע לעובדי תעשיית התרבות
אביב גפן - אמנים מתנדבים בפרויקט חבילות הסיוע לעובדי תעשיית התרבות
אביב גפן – אמנים מתנדבים בפרויקט חבילות הסיוע לעובדי תעשיית התרבות
אברהם טל וצביקה הדר - אמנים מתנדבים בפרויקט חבילות הסיוע לעובדי תעשיית התרבות
אברהם טל וצביקה הדר – אמנים מתנדבים בפרויקט חבילות הסיוע לעובדי תעשיית התרבות
אליעד נחום -אמנים מתנדבים בפרויקט חבילות הסיוע לעובדי תעשיית התרבות
אליעד נחום -אמנים מתנדבים בפרויקט חבילות הסיוע לעובדי תעשיית התרבות

כך הגיעו היום החל משעות הצהריים אמנים  רבים ביניהם מארינה מקסימיליאן, אביב גפן, אברהם טל, רגב הוד, מושיק עפיה, אליעד נחום, בניה ברבי, לצד ידוענים רבים ביניהם ניבר מדר, פנינה רוזנבלום, ליאור רז, צביקה הדר, אקי אבני ואחרים אל מתחם הפעולה באקספו ביתן 1 במרכז הירידים גני התערוכה בתל אביב על מנת לתת כתף במיון ואריזת החבילות.

כך אלירן ברדוגו על הפרויקט והיוזמה  – "מרגש לראות כאן כל כך הרבה נתינה ואהבה, אנחנו כאן בשביל אלו שתמיד נמצאים מאחורי הקלעים והיום הזרקור מופנה אליהם. היום אנחנו דואגים לאחים שלנו, עובדי התעשייה ומשפחותיהם שחלקן הרב הגיע לפת לחם. אנחנו מקווים שמממשלה תעביר את המענקים החיוניים עליהם התחייבה ושיחד נעבור את המשבר הקשה הזה ונוכל לצאת ממנו עם ראש מורם. אני מזמין את כל מי שיכול להצטרף אלינו ולתרום כדי שנוכל לעזור לאנשים האלו להחזיק את הראש מעל המים".
 

הזמרת והמוזיקאית מארינה מקסימיליאן והשחקן ליאור רז מתנדבים בפרויקט חבילות הסיוע

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: