קליפים חדשים

גלעד שגב – קחי רק מה שטוב לך

גלעד שגב משיק שיר חדש לקראת אלבום - ספר השישי במספר - עובר אורח – PASSERBY.

חלק ניכר מזמנו מקדיש המוזיקאי, הזמר והיוצר גלעד שגב למסעות ברחבי העולם למופעים רבים ביניהם מופעי ענק חוצי יבשות ומדינות – סין, ארה"ב, אפריקה, מרכז אמריקה. במהלך המסעות הללו נולד הקונספט של עובר אורח – Passerby, בעת שגלעד שגב, ערב מופע בניו יורק, נקלע לשריפה במלון בה כמעט קיפח את חייו (איבד את קולו ואת יכולתו לנוע לתקופה ארוכה) –  "כשראיתי אחרי השריפה איך העולם ימשיך כרגיל במקרה ואיעלם, הבנתי שאין זמן אחר מלהשמיע את קולי ולהגשים את חלומותיי הגדולים ביותר, ואולי יותר מכך, להשמיע ולהגשים את חלומותיהם של אחרים שקולם לא נשמע. כך שבמובן מסויים נכנסתי לשריפה גלעד שגב ויצאתי ממנה Passerby"

בעקבות האירוע הזה ותוך כדי המפגש עם המוני אנשים בעולם הגדול, עלה בראשו של גלעד שגב רעיון ותפיסה שתנסה להעצים את הנוכחות של כל אותם קהלים שקולם בעצם לא נשמע. כך נולד הרעיון ל עובר אורח – Passerby. וכך גלעד שגב על הרעיון, הקונספט והפרויקט החדש ומה שהוביל ללידתו – "בייג’ינג, שנחאי, שיאן, שנגדו, ננג׳ינג, מלאווי, דרום אפריקה, קונגו, בוסטון, אוקלוהומה, אורלנדו, סן פרנסיסקו, סן לואיס אוביספו, קיוטו… אלה רק חלק מהמקומות שהפרוייקט שלי, ׳Passerby׳ לקח אותי. זה לא היה המירוץ למיליון, זה היה המירוץ לאחד: לאחד שאני, לחיבור עם האחד, למפגש עם האחד / אחת המוסיקלי שנמצא אי שם שקולו לא נשמע. דרך הופעות, הקלטות ועד לצילומים, פגשתי אנשים עם צלילים וסיפורים מדהימים: ואספתי אחד אחד להביא מהאור שלהם לפה, לחברים." 

את האסופה המוזיקלית הזו מבקש כעת גלעד שגב לשחרר לעולם בתצורת אלבום וספר, מדובר בשיתוף פעולה מיוחד עם סטימצקי. הספר יכלול משפטים שגלעד כתב בדרכו כעובר אורח – Passerby על רקע הנופים המדהימים אליהם הגיע. הוא יכלול ברקוד דרכו ניתן לסרוק את אלבומו הישראלי השישי והחדש עובר אורח – Passerby כשכל שיר הוקלט במקום אחר בעולם. הספר תורגם בימים אלה ל5 שפות שונות.

היום כאמור משחרר גלעד, אותו פגשנו לראשונה כשהשיק את אלבומו הרביעי לפני 6 שנים,  את הסנונית הראשונה מתוך הפרויקט – השיר "קחי רק מה שטוב לך" אותו כתב והלחין גלעד שגב בהפקתו המוזיקלית של גלעד שמואלי, השיר יוצא בתצורת קליפ אותו הכין הבמאי אלעד ויסמן עם הצלם יובל מימון.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: